Flowmon Networks kupuje FerretApps a jeho nástroj pro monitoring aplikací

Díky akvizici české společnosti FerretApps bude Flowmon moci nabídnou integrovaný nástroj pro optimalizaci výkonu sítě a moninoring výkonu aplikací.

Flowmon Networks kupuje FerretApps a jeho nástroj pro monitoring aplikacíSpolečnost Flowmon Networks, která vyvíjí řešení pro správu a zabezpečení síťové infrastruktury, oznámila převzetí české firmy FerretApps. Akvizicí posiluje svoji divizi zaměřenou na aplikační monitoring (APM). Zároveň chce využít synergií, které tato oblast nabízí ve spojení s tradiční baštou Flowmonu, monitorováním a diagnostikou výkonnosti síťové infrastruktury.

Výkon síťové infrastruktury musí podle Flowmonu jít ruku v ruce s optimálně fungujícími aplikacemi, přičemž díky akvizici bude Flowmon moci nabídnout jeden integrovaný nástroj pro obě oblasti. Společnost FerretApps vznikla v roce 2012, kdy začala vyvíjet technologii pro monitorování výkonnosti aplikací.

Unikátnost jejího řešení spočívá v bez-agentním přístupu, který umožňuje monitorovat výkon aplikací analýzou síťového provozu bez nutnosti cokoliv instalovat na servery nebo klienty.

Akvizice FerretApps je pro nás strategický krok, který umožní dále rozšířit vlastnosti Flowmonu v synergické oblasti APM. Nabídneme tak zákazníkům produkt s vysokou přidanou hodnotou, díky kterému získají bezkonkurenční viditelnost do výkonnosti síťové infrastruktury i aplikací,“ uvedl Rostislav Vocilka, ředitel společnosti Flowmon Networks.

Společnost Flowmon Networks již na poli APM působí prostřednictvím modulu Flowmon APM, který doposud vyvíjela právě ve spolupráci s FerretApps. Flowmon APM představuje nástroj, díky kterému mohou zákazníci během několika minut začít transparentně monitorovat výkonnost důležitých aplikací.

Zdroj: Flowmon Networks
Úvodní foto: Flowmon Networks

Komentáře