Firmy se chtějí „odstřihnout od drátů“ (Intel)

Myšlenka odstřihnutí se od drátů firmám připadá lákavější než například ovládání počítače gesty, hlasem či dotykem, které šéfy IT nechávají z hlediska investic poměrně chladnými.

Firmy se chtějí „odstřihnout od drátů“ (Intel)K tomu, aby zaměstnanci mohli efektivně fungovat v „chytrých“ konferenčních místnostech či sdílených kancelářích a hubech, potřebují propojením s periferiemi bez kabelů, drátů či adaptérů. 

Technologie bezdrátového přenosu obrazu a propojení s periferiemi bez jakýchkoli kabelů se jeví ředitelům IT českých firem jako perspektivní. 

Ukazují to výsledky telefonického průzkumu Nielsen Admosphere mezi 252 firmami (jejich CIO) nad 100 zaměstnanců v České republice a na Slovensku v únoru 2016.

Ve své firmě by technologii pro bezdrátový přenos obrazu a propojení s periferiemi chtělo mít 73,3 % českých respondentů (na Slovensku 73,5 %).

To z ní společně s bezdrátovým nabíjením činí nejatraktivnější z technologických trendů posledních let, uvádí Intel, který si průzkum zadal.

Oslovila by vás technologie umožňující bezdrátový přenos obrazu a propojení s periferiemi bez kabelů?

 

Zdroj: Intel

Myšlenka odstřihnutí se od všech drátů a kabelů se ukazuje z hlediska praktického byznysu firem mnohem životaschopnější než například ovládání počítače gesty, hlasem či poněkud překvapivě i dotykem, které firemní CIOs nechávají z hlediska investic poměrně chladnými,“ interpretuje výsledky průzkumu Petr Ulvr ze společnosti Intel.

Ze statistiky týkající se společnosti Intel vyšlo najevo, že telekonference v průměru začínají o sedm a půl minuty později v důsledku technických záležitostí, jako je hledání vhodných adaptorů pro projektor či redukcí.

Také proto Intel uvedl na trh technologii Intel Unite umožňující bezdrátové a bezpečné připojení k projektoru či monitoru zadáním PIN kódu.

Výrobci počítačů již tyto technologie používají a začínají na trhu uvádět vlastní zařízení pro konferenční místnosti. Mezi nimi například DellFujitsu, HPLenovo ale i český Autocont.

Zdroj: Intel

 
Úvodní foto: Intel

Komentáře