FireEye kupuje X15 Software a jeho platformu pro velká data

Akvizice má posílit platformu FireEye, usnadnit podnikům práci s bezpečnostními nástroji a umožnit jim pružněji reagovat na nové hrozby.

FireEye kupuje X15 Software a jeho platformu pro velká dataSpolečnost FireEye oznámila akvizici firmy X15 Software a její inteligentní platformy pro velká data. Obchod v hodnotě 20 milionů dolarů má posílit nabídku FireEye v této oblasti, zejména co se týče zabezpečení.

Platforma od X15 Software dokáže integrovat data ze strojů a dalších zařízení na okraji sítě a zpracovávat je za pomoci bezpečnostních technologií a analytických výstupů tak, aby mohla v reálném čase reagovat na nové hrozby.

Organizace jsou v dnešní době zahlceny počtem poplachů, počtem nástrojů vyžadovaných k zajištění bezpečnosti a potížemi se sjednocením přístupu k velkým objemům důležitých dat,” odůvodnil akvizici viceprezident FireEye John Laliberte.

Očekává se, že technologie od X15 Software posílí efektivitu platfomy FireEye, pokud jde o využívání bezpečnostních dat v rámci rozhodovacích procesů a schopnosti držet krok s proměnlivým prostředím bezpečnostních hrozeb.

FireEye naposled vyrazilo na velký nákup počátkem roku 2016, kdy převzalo společnosti Invotas a iSight Partners. Motivace u obou akvizic byla velmi podobná jako u té současné – zrychlení a automatizace bezpečnostních procesů.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Kobes - Fotolia.com

Komentáře