FireEye kupuje Invotas a její platformu pro automatizaci reakce na bezpečnostní incidenty

Aktivize přinese FireEye technologii Security Orchestrator, která umožní shromažďovat informace z různých bezpečnostních řešení od různých výrobců a zároveň nastavovat automatické reakce na incidenty.

FireEye kupuje Invotas a její platformu pro automatizaci reakce na bezpečnostní incidentySpolečnost FireEye oznámila akvizici společnosti Invotas, vývojáře platformy, která umožňuje administrátorům rychleji reagovat na bezpečnostní incidenty. Krok je součástí snahy FireEye expandovat nabídku produktů a služeb v oblasti podnikové bezpečnosti.

Invotas má v nabídce jediný produkt, a sice platfomu Security Orchestrator, která umožňuje agregaci informací z různých bezpečnostních produktů od různých výrobců a automatizaci reakcí na bezpečnostní incidenty.

FireEye uvádí, že v řadě podniků probíhá zpracování informací z více zdrojů manuálně, což administrátory stojí mnoho času. Platforma Security Orchestrator má nabídnout řešení a společnost ji chce použít i v rámci partnerství s firmou ForeScout, která vyvíjí software pro detekci a správu nových zařízení v rámci podnikové sítě.

Invotas je již druhá akvizice FireEye v nedávné době. V lednu společnost oznámila, že koupila firmu iSight Partners, díky čemuž se stala majitelem technologie pro získávání informací o kybernetických zločincích a hackerech ještě předtím, než tito zaútočí.

Předchozí akvizicí v oblasti boje proti kyberzločinu byla koupě společnosti Mandiant v roce 2014, která měla hodnotu bezmála jedné miliardy dolarů. Za iSight Partners zaplatilo FireEye 200 milionů dolarů. Hodnotu nejnovější akvizice společnost nezveřejnila.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Kobes - Fotolia.com

Komentáře