FedEx koupí TNT za 4,4 miliardy eur

Globální dopravce posílí své postavení v Evropě akvizicí velkého hráče na evropském trhu. Spojením obou firem má dojít k velkému synergickému efektu a vytvoření integrované globální sítě.

FedEx koupí TNT za 4,4 miliardy eurV oblasti dopravy a logistiky se schyluje k velké akvizici. Společnost FedEx Corporation uzavřela dohodu se společností TNT Express o odkupu všech jejích vydaných a nesplacených akcií. Při ceně 8 eur za akcii FedEx zaplatí přibližně 4,4 miliardy eur (121 miliard korun).

Cílem této akvizice je vznik silného světového hráče v odvětví dopravy a logistiky, který bude těžit z doplňujících se předností obou společností FedEx a TNT Express.

Zákazníci tím mají získat výhodu v podobě integrované globální sítě – TNT Express má silnou pozici v Evropě, FedEx v dalších oblastech světa.

FedEx posílí TNT Express investičními možnostmi, odbornými znalostmi odvětví a možností využití jeho globální sítě včetně letecké a lodní dopravy.

Věříme, že tato strategická akvizice výrazně zvýší hodnotu pro akcionáře společnosti FedEx, členy týmu a zákazníky po celém světě. Tato transakce nám umožní rychle rozšířit naše portfolio mezinárodních dopravních řešení a využít tržních trendů,“ uvedl Frederick W. Smith, generální ředitel FedExu.

Zdroj: FedEx

Úvodní foto: FedEx

Komentáře