F5 Networks kupuje Shape Security, dá za ni téměř miliardu dolarů

F5 Networks převezme Shape Security a její platformu pro odhalování počítačových podvodů využívající umělou inteligenci a cloudovou analýzu.

F5 Networks kupuje Shape Security, dá za ni téměř miliardu dolarůSpolečnost F5 Networks podle dostupných informací převezme specialistu na detekci počítačových podvodů Shape Security. Za firmu by měla dát bezmála jednu miliardu dolarů v hotovosti. Transakce by měla být dokončena v průběhu prvního čtvrtletí 2020.

Shape Security provozuje platformu pro prevenci podvodů; k obraně před protizákonnými transakcemi využívá umělou inteligenci a cloudovou analýzu. Vedení společnosti by se mělo připojit k manažerskému týmu F5.

F5 plánuje propojit know-how společnosti Shape Security s vlastní expertízou v oblasti ochrany aplikací v multicloudových prostředích. Akvizice firmě také umožní rychlit přechod na obchodní model založený na softwaru a SaaS.

Obě společnosti nabízejí organizacím komplexní zabezpečení aplikací, které jim potenciálně šetří miliardy dolarů, o které by mohly přijít kvůli podvodům, a zároveň pomáhá chránit jejich pověst,“ uvedla firma F5 v tiskové zprávě.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: @ yellowj - Fotolia.com

Komentáře