F-Secure kupuje nSense a chce být evropskou jedničkou na poli kyberbezpečnosti

Díky akvizici se portfolio F-Secure rozšíří o poradenství a služby v oblasti zabezpečení dat. Obě společnosti chtějí těžit ze vzájemné výměny know-how.

F-Secure kupuje nSense a chce být evropskou jedničkou na poli kyberbezpečnostiSpolečnost F-Secure oznámila akvizici dánské firmy nSense, poskytovatele služeb a poradenství v oblasti podnikového zabezpečení. Tento krok posílí F-Secure coby předního evropského poskytovatele kyberbezpečnostních řešení a má mu pomoci zaútočit na pozici regionálního lídra v této oblasti.

F-Secure zahrne nabídku nSense do svého portfolia, což mu podle CEO Christiana Fredriksona umožní podnikům s kritickou IT infrastrukturou poskytovat špičkové služby v oblastech vyhodnocování slabin, správy bezpečnosti a dalších.

Hrozby v oblasti zabezpečení informací jsou čím dál skrytější, sofistikovanější a složitější. Musíme být schopni poskytovat služby, které našim zákazníkům umožní zabránit tomu, aby se z hrozby stal bezpečnostní incident,“ uvedl Fredrikson.

Akvizici předcházelo dlouhleté partnerství obou společností. Podle CEO nSense Jense Thonkeho akvizice umožní jeho společnosti rychleji růst, expandovat na nové trhy a těžit ze vzájemné výměny know-how.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Kobes - Fotolia.com

Komentáře