Extreme Networks znovu posiluje v oblasti datacenter, kupuje síťový byznys Brocade

Akvizice v hodnotě 55 milionů dolarů má Extreme Networks umožnit proniknout do nejvyšších pater trhu. Koupě navazuje na nedávné převzetí síťové divize společnosti Avaya.

Extreme Networks znovu posiluje v oblasti datacenter, kupuje síťový byznys BrocadeSpolečnost Extreme Networks pokračuje v rozšiřování svého portfolia technologií pro datacentra. Před několika týdny Extreme převzalo síťovou divizi společnosti Avaya, nyní si pořídilo síťový byznys společnosti Brocade. Zaplatí za něj 55 milionů dolarů.

Prodávajícím je společnost Broadcom, která koupila Brocade koncem roku 2016 s předem deklarovaným cílem rozprodat většinu jejího byznysu dalším zájemcům. Jako první se jí podařilo „udat“ bezdrátová řešení bývalého Ruckusu, nyní došlo i na síťové technologie pro datacentra.

CEO Extreme Networks Ed Meyercord uvedl, že nedávné akvizice učiní z jeho společnosti nejrychleji rostoucího hráče na trhu síťových řešení. Portfolio Extreme se podle něj rozrostlo natolik, že dokáže pokrýt veškeré potřeby podnikových zákazníků.

Totéž tvrdí i viceprezident společnosti Norman Rice. Koupě technologií Brocade podle něj umožní Extreme nabízet high-endová řešení pro datacentra a oslovovat části trhu, na které společnost dříve nedosáhla.

Extreme se konkrétně stane majitelem řady switchů VDX, MLX a SLX a veškerého síťového softwaru včetně sad Virtual Application Delivery Controller, Virtual Router a SDN Controller packages.

Akvizice nyní musí projít obvyklým schvalovacím procesem ze stran akcionářů a regulátorů. Extreme očekává, že se ji podaří definitivně uzavřít v horizontu dvou až tří měsíců.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © Silvano Rebai - Fotolia.com

Komentáře