Extreme Networks posiluje v oblasti cloudu, za 272 milionů dolarů kupuje Aerohive

Akvizicí společnosti Aerohive Networks posiluje Extreme Networks svoji vedoucí pozici v oblasti cloudu, AI a strojového učení. Od transakce si slibuje i růst příjmů z předplatného.

Extreme Networks posiluje v oblasti cloudu, za 272 milionů dolarů kupuje AerohiveSpolečnost Extreme Networks oznámila, že za 272 milionů dolarů získala firmu Aerohive Networks. Extreme doplní svou nabídku o nové možnosti automatizace a rozšíří své odborné znalosti v oblasti Wi-FI a řízení přístupu k síti řízené cloudem (NAC).

Akvizice Aerohive posiluje naše vedoucí postavení v oblasti cloudu, umělé inteligence a strojového učení. Navíc přidává osvědčenou platformu cloudových služeb a model předplatného pro zákazníky a partnery,“ řekl šéf Extreme Networks Ed Meyercord.

Meyercord dodal, že společnost pokračuje v investicích do softwaru a AI, aby rozšířila možnosti automatizace v rámci portfolio síťových řešení. Od převzetí společnosti Aerohive si navíc slibuje růst příjmů z předplatného.

Společnost Extreme bude také díky Aerohivu schopná nabízet více možností pro cloud a on-site drátové i bezdrátové technologie. Zákazníci i partneři obou vendorů budou moci po akvizici různě kombinovat software, hardware i služby.

Zdroj: IDC News Service

Úvodní foto: @ yellowj - Fotolia.com

Komentáře