Extreme Networks kupují bezdrátová řešení Zebra Technologies

Akvizice má firmě umožnit expanzi do nových segmentů a vertikál. Extreme se například stane majitelem sady spravovaných služeb, což je něco, co v jeho portfoliu dosud chybělo.

Extreme Networks kupují bezdrátová řešení Zebra TechnologiesSpolečnost Extreme Networks oznámila, že převezme portfolio bezdrátových síťových technologií společnosti Zebra Technologies. Akvizice v hodnotě 55 milionů dolarů má Extreme Networks otevřít dveře do nových segmentů a vertikál.

Extreme se stane majitelem například operačního systému WiNG, pokročilé sady pro opravu problémů v síti NSight nebo sady spravovaných služeb, což je typ řešení, který výrobci dosud chyběl.

Součástí portfolia je také bezpečnostní řešení AirDefense, které poskytuje kontantní monitoring bezdrátových sítí a nástroje pro identifikaci útoků a zranitelností a přerušení spojení s pozdeřelými zařízeními.

Díky akvizici Extreme Networks očekávají roční zvýšení obratu o 115 milionů dolarů. Transkace by měla být dokončena během čtvrtého kvartálu 2016 a podléhá schválení příslušných regulátorů.

Pro úplnost je nutno dodat, že nejde o akvizici celé firmy Zebra Technologies. Ta nabízí širší portfolio mobilních počítačů, skenerů, tiskáren, RFID čipů, softwaru a služeb, které nejsou předmětem této transkace.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © bagpereira - Fotolia.com

Komentáře