Extreme Networks dokončily akvizici Enterasys Networks

Společnost Extreme Networks dokončila v září oznámenou akvizici Enterasys Networks. Co nyní chystá?Společnost Exteme Networks akvizicí Enterasys Networks za 180 milionů dolarů nyní obsluhuje na 12 000 zákazníků (a drží 3 % trhu). Výrobce očekává, že zdvojnásobí své příjmy na více než 600 milionů dolarů ročně.

Nyní se podle oznámení strategicky zaměří na tři principy. Výrazně chce zvýšit podporu výzkumu a vývoje s cílem urychlit inovace a vytvořit vysoce výkonnou, modulární a otevřenou síť. Rozšíří současný model outsourcingu integrací podpory firmy Enterasys.

Extreme Networks také chce budovat silnější distribuční a partnerské sítě. Výhradním distributorem Extreme Networks pro ČR a SR je společnost Veracomp.

Výrobce chce dále rozšířit partnerství s výrobci Lenovo a Ericsson a má v plánu uzavírat další strategická partnerství. Zatím však nespecifikoval s kým.

Zároveň se společnost zavázala, že bude investovat do své vlastní infrastruktury s cílem co nejvíce zjednodušit a zrychlit obchodní komunikaci se svými partnery.

Zavázali jsme se ochránit investice našich zákazníků a životní cyklus stávajícího portfolia,“ uvedl v oznámení Chuck Berger, CEO společnosti Extreme Networks.

Zdroj: VeracompKomentáře