Experti z brněnského inovačního centra Koniky Minolty vyvinuli software k chytrým brýlím

Programátoři z Konica Minolta Business Innovation Center v Brně vyvinuli software pro nové brýle AIRe Lens fungující na principu rozšířené reality. Ty se zaměřují na optimalizaci a zefektivňování procesů ve výrobním prostředí.

Experti z brněnského inovačního centra Koniky Minolty vyvinuli software k chytrým brýlímSpolečnost Konica Minolta uvede na český trh chytré brýle AIRe Lens fungující na principu rozšířené reality. Ty umožňují zobrazovat jednotlivé výrobní kroky či servisní postupy v reálném čase přímo před očima pracovníka.

Touto technologií nabízíme například průmyslovým společnostem možnost přenést obecný trend optimalizace a zefektivňování i do výrobního prostředí,“uvedl Pavel Čurda, generální ředitel Konica Minolta Business Solutions Czech.

Společnost uvádí, že řešení umožní firmám například zkrátit čekání na servisní zásah z průměrných 8 hodin na 15 minut či snížit náročnost technického zaškolování zaměstnanců nebo náklady spojené se servisem zařízení.

Vyvinuto v České republice

Pavel Čurda vyzdvihl, že celý software AIRe Lens vznikal pod rukama programátorů v brněnském Business Innovation Center, jednom z pěti výzkumných a inovačních center Konica Minolta na světě.

Finální podoba systému pro chytré brýle vznikla na základě komunikace s potenciálními uživateli a zpětné vazby přímo od zákazníků,“ zdůraznil Innovation Programme Manager Tomáš Slavíček.

Nové chytré brýle byly otestovány ve firmách Siemens, Honeywell a AZ Klima. Konica Minolta uvádí, že v České republice jako v jedné z prvních zemí EU budou chytré brýle v prodeji ve druhé polovině letošního roku.

Zdroj: Konica Minolta Business Solutions Czech

Úvodní foto: Konica Minolta

Komentáře