Evropská komise neshledala bezpečnostní produkty Kaspersky Lab závadnými

EK ve svém prohlášení uvedla, že „nemá žádné důkazy o potenciálních problémech souvisejících s používáním produktů Kaspersky Lab.“ Reagovala tak na usnesení Evropského parlamentu, které produkty společnosti označilo za „nebezpečné“ a „škodlivé“.

Evropská komise neshledala bezpečnostní produkty Kaspersky Lab závadnýmiSpolečnost Kaspersky Lab informuje zákazníky, partnery a širší veřejnost o tom, že Evropská komise oficiálně potvrdila, že „nemá žádné důkazy o potenciálních problémech souvisejících s používáním produktů Kaspersky Lab.“

EK prohlášením reagovala na výzvu Gerolfa Annemanse, poslance Evropského parlamentu, jenž Komisi požádal o zodpovězení otázek týkajících se obsahu usnesení EP přijatého 13. 6. 2018, které mimo jiné označovalo produkty Kaspersky Lab za „nebezpečné“ a „škodlivé“.

Doufáme, že prohlášení Evropské komise pomůže dalším dotčeným stranám učinit rozhodnutí založená na důkazech, a ne na neověřených informacích a fámách,“ uvedl Anton Shingarev, viceprezident Kaspersky Lab pro oblast public affairs.

Zdroj: Kaspersky Lab

Úvodní foto: © Maxim_Kazmin - Fotolia.com

Komentáře