Evropská instituce naznačuje další kontroly kvůli ochraně osobních údajů

Evropský inspektor ochranu údajů v rámci připravovaných pravidel pro nakládání s osobními daty naznačuje možnost kontrol cloudových poskytovatelů.

Evropská instituce naznačuje další kontroly kvůli ochraně osobních údajůEvropský inspektor ochranu údajů (EIOÚ) připravuje soubor pravidel pro využívání cloudového prostředí a mobilních zařízení pro přesun dat z členských států EU mimo její území. Cloudoví poskytovatelé se tak mohou ze strany úřadu stát terčem dalších kontrol, týkajících se osobních dat sdílených v rámci cloudových služeb.

EIOÚ uvedl, že rychlý vývoj technologií s sebou přináší nové výzvy, kterým je potřeba čelit, aby byla zajištěna základní práva jednotlivců. Data zpracovávaná v rámci cloudových služeb by se mohla stát předmětem kontroly, zda je jejich přesun v souladu s unijní legislatiovou.

V tomto prostředí jsou data klientů často přenášena na servery a do datacenter poskytovatelů v různých částech světa. Jelikož pro tato data neexistuje žádná stabilní lokace, EIOÚ možná bude muset ověřovat, zda jsou dodržována příslušná bezpečnostní nařízení,“ uvedl úřad.

EIOÚ zatím k věci neposkytl žádné bližší údaje.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © Kobes - Fotolia.com

Komentáře