EU schválila návrh sjednocení nabíječek pro mobilní zařízení

Evropský parlament schválil návrh zavedení jednotného konektoru nabíječek pro mobilní telefony, tablety, fotoaparáty nebo hudební přehrávače.

EU schválila návrh sjednocení nabíječek pro mobilní zařízeníEvropský parlament podpořil zavedení jednotných nabíječek pro mobilní zařízené a další malá elektronická zařízení jako jsou kamery, fotoaparáty nebo přehrávače.

Nová směrnice má zajistit, aby se nabíječka s konektorem typu micro-USB dala použít pro zařízení napříč značkami a druhy.

Skončit tak má „noční můra“ spotřebitelů, jak současnou situaci nazvala europoslankyně Barbara Weilerová, zpravodajka předkládané novely.

Pokud bude novela definitivně schválena, budou mít členské státy dva roky na její implementaci. Většina výrobců však tento typ konektoru pro nabíjení již standardně používá, ne však například Apple nebo Nokia.

Pro Apple, který odjakživa používá proprietární konektor, z toho vyplývají zásadní následky a změny v designu. Jedinou možností, jak upravit napájení bez zásahu do vzhledu smartphonu, by bylo přidání redukcí do balení pro evropské trhy.

Zdroj: IDG News Service, ChannelWorld

Úvodní foto: © James Thew - Fotolia.com.jpg

Komentáře