Etnetera za sebou má úspěšný rok 2016, obrat společnosti vyrostl o 18 %

Celkově společnost v roce 2016 utržila 213 milionů korun, což je nejvíce v její letos dvacetileté historii. V letošním roce se chce věnovat expanzi a kromě dosavadních oblastí se více zaměří i na virtuální realitu a internet věcí.

Etnetera za sebou má úspěšný rok 2016, obrat společnosti vyrostl o 18 %Společnost Etnetera představila výsledky svého hospodaření za rok 2016. Za toto období dosáhla 18% růstu obratu, který se zastavil na zatím rekordních 213 milionech korun. Provozní zisk společnosti pak meziročně vzrostl o 8 % na 35 milionů korun.

Etnetera uvádí, že se v roce 2016 soustředila na rozvoj stávajícího portfolia a růst v oblasti mobilního vývoje. Mimo jiného vyvinula mobilní aplikace pro společnosti Fortuna a Škoda Auto a získala řadu nových klientů klienty z finančního sektoru.

Společnost, která letos oslaví 20. výročí svého vzniku, přičítá svůj úspěch strategii, jež klade důraz na dlouhodobá partnerství, a také specifické firemní kultuře, která dbá na integraci nováčků a předávání zkušeností služebně starší generace zaměstnanců.

Mezi plány firmy v letošním roce bude patřit hledání nových klientů v zahraničí a zaměření na oblasti virtuální reality a internetu věcí. Stranou nemají zůstat ani dosavadní popularizační a filantropické aktivity.

Zdroj: Etnetera
Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře