Etnetera Logicworks převzala obchodní aktivity firmy AboutMac

Ukončením činnosti společnosti AboutMac a převzetí jejích klientů Etnereou dochází ke konsolidaci na českém trhu IT servisu a služeb produktů Apple pro firmy.

Etnetera Logicworks převzala obchodní aktivity firmy AboutMacSpolečnost Etnetera Logicworks oznámila převzetí obchodních aktivit společnosti AboutMac. Samotná firma a její ostatní aktiva a pasiva zůstaly v držení původního majitele Petra Tichého, který zároveň oznámil ukončení činnosti společnosti.

Etnetera Logicworks tak získala několik desítek klientů, které postupně převede pod svoji správu. Jsou mezi nimi například firmy Studio Najbrt, Motor Design nebo Jennings.

Dochází tak ke konsolidaci na českém trhu prodeje, servisu a služeb pro zařízení firmy Apple zaměřených na firmy, jež tvořily a tvoří náplň činnosti obou společností.

Petr Tichý, zakladatel AboutMac podle oznámení Etnetery uvedl, že už se tomuto podnikání nechtěl věnovat. Přál si však předat své klienty někomu, kdo se o ně postará. Etnereu oslovil sám.

Chtěl bych se v budoucnu věnovat jiným činnostem, ale společnost jsem nechtěl jen tak zavřít. V Logicworksu na mě udělali velmi dobrý dojem a věřím, že dokážou poskytovat mým bývalým zákazníkům, z nichž mnozí jsou i mými přáteli, lepší služby než já sám,“ uvedl Petr Tichý v tiskové zprávě.

Václav Bittner, ředitel společnosti Etnetera Logicworks, akvizici okomentoval takto: „Naším cílem je být jedničkou na zatím malém trhu IT servisu MacOS a Apple pro firmy. Počet uživatelů počítačů značky Apple stále roste, ale chybí zde dostatečně profesionální nabídka služeb pro firemní zákazníky. Jedná se o správu sítí, datová úložiště, zabezpečení či propojení celého Apple světa v rámci firemních prostředí.

Zdroj: Etnerea LogicworksKomentáře