Eset vloni mírně zvýšil tržby, zisk poprvé přesáhl hranici 78 milionů eur

Dobré výsledky zaznamenaly i pobočky společnosti v České republice a na Slovensku. První jmenovaná dosáhla v roce 2020 obratu v hodnotě bezmála 17 milionů eur, tržby na Slovensku byly ještě o milion eur vyšší.

Eset vloni mírně zvýšil tržby, zisk poprvé přesáhl hranici 78 milionů eurSpolečnost Eset zveřejnila hospodářské výsledky za rok 2020, z nichž vyplývá, že její tržby narostly o více než 7 milionů eur na celkovou hodnotu 534 milionů. Meziročně se jedná o nárůst o 1,4 %. Zisk se poprvé v historii firmy vyšplhal na 78 milionů eur.

Jsme rádi, že se nám navzdory nejistotě, uzavírání ekonomik, přechodu celé firmy na home office a mnoha dalším výzvám podařilo opět dosáhnout růstu tržeb i zisku,“ komentuje hospodářský výsledek Richard Marko, generální ředitel Esetu.

Rekordního zisku jsme dosáhli i při globálním náboru zaměstnanců, který jsme navzdory okolnostem neutlumili ani během minulého roku. V tomto roce dokonce plánujeme nábor zaměstnanců ještě zvýšit,“ dodává.

Turbulentní rok s dobrým koncem

Největší meziroční růst tržeb bezpečnostní společnost zaznamenala v Austrálii, a to o 16 %. Následuje region DACH (Německo, Rakousko a Švýcarsko) s 10% růstem tržeb. Tržby na Slovensku dosáhly bezmála 18 milionů eur.

Velmi dobré výsledky podle Esetu vykazuje i česká pobočka. Celkový obrat dosáhl v roce 2020 hodnoty téměř 17 milionů eur (433 milionů Kč). Jde o druhý historicky nejvyšší obrat společnosti v Česku.

Kvůli vysoké míře nejistoty spotřebitelů a firem jsme na některých trzích během celostátních lockdownů zaznamenávali dvouciferné propady tržeb. Tyto ztráty se zčásti kompenzovaly v druhé polovině roku,“ popisuje Marko.

Dobrým příkladem byla situace v Jižní Americe, kde jsme nejprve v některých měsících zaznamenali více než dvacetiprocentní propad. Ve druhé části roku se situace otočila a poslední měsíc skončil s přibližně třicetiprocentním meziročním nárůstem tržeb,“ vysvětluje.

Tabulka  Vývoj tržeb Esetu

Tabulka – Vývoj tržeb Esetu

Zdroj: Eset
Úvodní foto: andranik123 @ fotolia.com

Komentáře