Eset uvolnil betaverzi Eset Mail Security 6

Nová verze, jež byla právě uvolněna k testování uživateli, obsahuje novinky v podobě kontroly paměti, anti-phishingu, cloudové databáze a dalších.

Eset uvolnil betaverzi Eset Mail Security 6Společnost Eset uvolnila k testování beta verzi řešení Eset Mail Security 6 pro Microsoft Exchange, které je určeno k ochraně celého serveru – mailboxů i serverového prostředí.

Klíčovými ochrannými technologiemi řešení Eset Mail Security jsou Antivirus, Antispyware a Antispam. Tyto technologie v nové verzi 6 doplňují další vrstvy ochrany jako Pokročilá kontrola paměti, Exploit Blocker a Anti-Phishing. Další novinkou je podpora využití cloudové databáze hrozeb Eset LiveGrid.

Kompletní výčet novinek ve verzi 6 je následující:

 • Pokročilá kontrola paměti monitoruje chování škodlivých procesů a kontroluje je ihned po rozbalení v paměti. Díky tomu má být schopná detekovat i těžce šifrované hrozby.
 • Exploit blocker chrání aplikace jako např. internetové prohlížeče, čtečky PDF, poštovní klienty nebo aplikace MS Office před zneužitím jejich bezpečnostních chyb.
 • Anti-Phishing chrání počítač před pokusy získat citlivé informace, jako jsou hesla, bankovní data nebo údaje o kreditních kartách. Technologie porovnává požadované URL s databází phishingových stránek a obsahuje algoritmy, které kontrolují grafické zobrazení stránek s cílem rozlišit falešné stránky od pravých.
 • Cloudová databáze hrozeb Eset LiveGrid umožňuje detekovat škodlivý kód ještě před tím, než je vydána nová aktualizace virové databáze
 • Správa lokální karantény nabízí lepší kontrolu nevyžádaných zpráv pomocí samostatného webového rozhraní.
 • Automatické výjimky umožňují, aby program detekoval role serveru a aplikace třetích stran, které mohou způsobovat konflikt s antivirovým jádrem. Citlivé soubory a složky jsou vyloučeny z rezidentní kontroly.
 • Nová pravidla pro nakládání se zprávami umožňují upravit práci se zprávami na základě jejich vlastností a mnoha podmínek. Pravidla se uplatňují zvlášť pro transportního agenta
  a zvlášť pro databázi.
 • Nové uživatelské rozhraní a pokročilé nastavení rozdělené do jednotlivých částí.
 • Důležité informace na jednom místě - všechny protokoly důležité pro sledování aktivity serveru a odstranění problémů jsou přístupné přímo z hlavního okna na jedno kliknutí.
 • Instalace s výběrem jednotlivých komponent umožňuje nainstalovat jen požadované části produktu.

Zájemci o testování betaverze řešení Mail Security pro Microsoft Exchange mohou využít testovací platformu společnosti Eset.

Zdroj: Eset
Úvodní foto: © Kobes - Fotolia.com

Komentáře