Eset uvedl šestou generaci firemních bezpečnostních řešení

Výrobce představil šestou verzi podnikových řešení Eset Remote Administrator a Eset Endpoint Solutions pro Windows, doplněné o druhou generaci Eset Endpoint Solutions pro Android.

Eset uvedl šestou generaci firemních bezpečnostních řešeníSpolečnost Eset představila na setkání v pražském hotelu Hilton novou generaci bezpečnostních produktů pro firemní zákazníky.

Eset uvádí, že řadě inovací poskytují tato aktualizovaná řešení zvýšenou ochranu před hrozbami při zachování nízkých systémových nároků.

Nástroj pro vzdálenou správu

Petr Šnajdr, pre-sales engineer Esetu, nejprve hovořil o šesté generaci nástroje pro vzdálenou správu Eset Remote Administrator (ERA).

Mezi hlavními změnami oproti páté verzi se nachází například přesun ovládací konzole do webového prohlížeče - administrace tak bude nově možná z libovolného zařízení s připojením k internetu.

Další novinkou je podpora Linuxu (ERA dosud podporoval pouze Windows) a rozšíření lokalizací na vyšší počet jazyků, mezi nimiž se nově nahází i čeština. ERA je nově k dispozici i jako appliance pro virtuální prostředí od VMwaru, Microsoftu i dalších poskytovatelů.

Z hlediska správy ERA od šesté verze umožňuje hierarchizaci administrátorů, což mají ocenit organizace s větším počtem poboček. Ve firmě nyní může být hlavní administrátor s působností napříč celou sítí, jemuž mohou být podřízeni lokální administrátoři s působností pouuze pro svou pobočku.

Více o tomto produktu najdete zde.

Ochrana koncových bodů

Druhou novinkou je šestá verze sady Eset Endpoint Solutions pro Windows, která přináší řadu novinek zejména pro operační systém Windows. Nové funkce podle Esetu přidávají další vrstvy ochrany před hrozbami.

Funkce Botnet Protection má za úkol ochránit počítač před infiltrací malwarem, šířeným s pomocí botnetů, tedy sítí počítačů, ovládaných zločinci.

Exploit Blocker je určen k ochraně koncové stanice před dosud neznámými hrozbami, tzv. zero day útoky. Zaměřuje se na často zneužívané aplikace, jako jsou internetové prohlížeče, čtečky PDF, poštovní klienti nebo Java.

Anti-Phishing chrání uživatele před pokusy získat jejich citlivé informace, což ve firemním prostředí znamená především přístupové údaje k aplikacím a systémům. tních parametrů.

Uživatelsky přívětivou novinkou je pak například funkce Idle State Scanner, díky které produkt spustí sken ve chvíli, kdy počítač není používán (zaměstnanec jde na oběd, domů) a neruší tak uživatele snížením výkonu.

Portfolio řešení doplňuje druhá generace Eset Endpoint Solutions pro Android, která nabízí funkce vzdálené správy, kontroly aplikací, importu a exportu nastavení nebo anti-phishingu.

Více o těchto produktech najdete zde.

Zdroj: Eset, ChannelWorld
Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře