Eset Parental Control umožní dětem bezpečně používat mobilní zařízení

Nedávno uvolněná aplikace pro operační systém Android poslouží jako ochranný nástroj. Umožní blokovat aplikace a webové stránky, reguluje čas, který může dítě strávit hraním a nahlásí rodičům polohu.

Eset Parental Control umožní dětem bezpečně používat mobilní zařízeníSpolečnost Eset vydala aplikaci Eset Parental Control pro operační systém Android. Novinka podle výrobce nabízí rodičům nástroj, díky kterému mohou chránit své děti, aniž by je museli nepřiměřeně omezovat v objevování internetu.

Eset Parental Control je podle Esetu integrovaný systém pro ochranu rodiny. Umožňuje chránit děti před internetovými hrozbami nebo nevhodnými stránkami, i když používají své vlastní mobilní zařízení. Zároveň má být k dětetem přátelský a pokud jejich používání internetu omezí, tak nenásilným způsobem.

Mezi hlavními funkcemi Eset Parental Control pro Android jsou:

  • Strážce aplikací: blokuje nevhodný obsah v závislosti na věku dítěte;

  • Správa času: umožňuje rodičům omezit čas, který děti mohou trávit nad hrami a nad jednotlivými aplikacemi, a to i když jsou mimo domov;

  • Webový strážce: blokuje internetové hrozby na základě porovnání internetových stránek s Eset databázemi;

  • Poloha dítěte: umožňuje rodičům zjistit přesné místo, kde se jejich děti nacházejí.

Novinka se nachází ve fází beta testování. Po ostrém spuštění budou některé funkce aplikace zpoplatněné. Všichni, kdo se zúčastní testování, však dostanou na půl roku bezplatný přístup ke všem funkcím.

Více o této nové aplikaci najdete zde.

Zdroj: Eset
Úvodní foto: © babimu - Fotolia.com

Komentáře