Eset je zakládajícím členem aliance pro ochranu obchodu Google Play

Eset se bude podílet na vyhledávání potenciálního malwaru v obchodu Google Play. Zároveň bude součástí ověřovacího procesu, který aplikace analyzuje ještě před zveřejněním v Google Play.

Eset je zakládajícím členem aliance pro ochranu obchodu Google PlaySpolečnost Eset oznámila, že se stala zakládajícím členem sdružení App Defense Alliance, jehož cílem je ochrana obchodu s mobilními aplikacemi Google Play. Eset alianci poskytne své detekční technologie a kapacity svých bezpečnostních expertů.

Zároveň se bude podílet na vyhledávání potenciálního malwaru v oficiálním obchodu Google Play. Aliance tak rozšiřuje dosavadní partnerství mezi oběma společnostmi; to již zahrnuje například integraci Chronicle a bezpečnostní technologie Eset v nástroji Google Chrome Cleanup.

Eset uvádí, že byl vybrán Googlem s ohledem na své schopnosti dlouhodobě odhalovat podvodné aplikace v obchodě Google Play. Bezpečnostní firma se podílela na odhalení unikátních typů bankovních trojanů, spywaru i ransomwaru.

Analýza ještě před zveřejněním v obchodě

Díky partnerství budou výzkumné týmy Esetu úzce zapojeny do analýzy všech aplikací a pomohou aktivně chránit uživatele obchodu Google Play. Mimo jiné se budou bezpečnostní experti podílet na ověřovacím procesu, který zjišťuje, zda je aplikace škodlivá, ještě před jejím zveřejněním v obchodě Google Play.

Partnerství s tak respektovaným zástupcem kyberbezpečnostního odvětví, jakým je Eset, zlepší úroveň zabezpečení ekosystému Google Play. A my se těšíme na to, co naše týmy jsou schopné společně dokázat,“ uvedl Dave Kleidenmacher, vedoucí sekce Android Security and Privacy ve společnosti Google

Nyní můžeme společně s Googlem a dalšími členy App Defense Alliance eliminovat hrozby ještě účinněji a pomoci tak uživatelům používající platformu Android být o krok před kyberzločinci,“ dodal Tony Anscombe, global security evangelist společnosti Eset.

Zdroj: Eset
Úvodní foto: Nmedia @ Fotolia.com

Komentáře