Ericsson: Videokonference přinášejí transformaci digitální pracovní síly

Současná situace může přinést trvalé změny ve standardech pracovního prostředí, mezi které mohou patřit nahrazení stolních počítačů notebooky či zajištění bezdrátového připojení navrženého pro práci v kanceláři, doma i na cestách.

Ericsson: Videokonference přinášejí transformaci digitální pracovní sílySpolečnost Ericsson uvádí, že pandemie koronaviru vyvolala změny ve využívání internetu a způsobu trávení času u obrazovky. Tyto nové vzorce chování se dle firmy mohou z dlouhodobého hlediska stát významnou součástí našich životů.

Posun do digitálního prostoru v posledních týdnech zaznamenaly zejména profese, které mohou vykonávat práci z domova. „Firmy dosud využívaly primárně konferenční hovory se sdílenými obrazovkami,“ říká Peter Linder z Ericssonu.

Má-li být však digitální komunikace dominantní součástí interakcí se zákazníky a kolegy, preferuje stále více z nich také video. Videohovory přispívají k většímu soustředění zúčastněných a interakce se stává osobnější,“ vysvětluje.

Videohovory pro kontakt s kolegy, přáteli i rodinou

Ericcson vyzdvihuje, že videokonference eliminují čas strávený cestováním, umožňují rychlejší oslovení nových zákazníků a prohloubení interakce se těmi stávajícími. Videohovory v době nutnosti fyzické izolace rovněž posílily osobní sociální interakce.

To, co jsme za posledních několik týdnů viděli, a co nás čeká, je bod, na který mobilní videokomunikace čeká od zavedení 3G,“ dodává Linder. Očekává se, že využívání videokonferencí zůstane klíčovým prvkem sady nástrojů osobní komunikace, i když se vrátíme k běžným pracovním operacím.

Změny ve standardech pracovního prostředí by mohly zahrnovat i nahrazení stolních počítačů notebooky, podporu práce na dálku a vytvoření mobilnější a flexibilnější pracovní síly, nebo bezdrátové připojení navržené pro práci v kanceláři, doma i na cestách.

Přístup k širokopásmovému připojení z domova pro všechny zaměstnance je podle Ericssonu pro budoucnost zásadní. Očekává se také, že si lidé budou více vědomi svých mezer v digitálních dovednostech a budou mít zájem o vzdělávání prostřednictvím digitálních platforem.

Zdroj: Ericsson
Úvodní foto: fizkes / stock.adobe.com

Komentáře