Ericsson upevňuje svou pozici v 5G, za miliardu dolarů získá americký Cradlepoint

Převzetí Cradlepointu umožní společnosti Ericsson rozšířit nabídku pro podniky a pomůže jejím zákazníků získat nové zdroje příjmů. Transakce, která je pro Ericsson největší za poslední dekádu, by měla být dokončena do konce roku.

Ericsson upevňuje svou pozici v 5G, za miliardu dolarů získá americký CradlepointSpolečnost Ericsson oznámila, že uzavřela dohodu o akvizici americké společnosti Cradlepoint, jež poskytuje bezdrátová 4G a 5G edge WAN řešení pro podniky. Investice je součástí strategie Ericssonu zvyšovat podíl na trhu v oboru 5G pro firmy.

Akvizice v hodnotě 1,1 miliardy dolarů je největší transakcí Ericssonu za posledních 10 let. Předpokládá se, že transakce bude dokončena do konce roku 2020, přičemž Cradlepoint se pak stane dceřinou společností společnosti Ericsson.

Americká firma tak doplní stávající portfolio technologií 5G pro podniky společnosti Ericsson, které zahrnuje Dedicated Networks a globální platformu IoT.

Budoucnost pro mobilní propojení

Bezdrátová edge WAN řešení (Wireless Edge WAN) umožňují rychlou implementaci WAN řešení pro podniky vyžadující podporu mobility. Kromě podnikové sféry je toto řešení podle Ericssonu důležité i pro mobilní propojení a integraci sítí jednotlivých složek záchranného systému.

Akvizice společnosti Cradlepoint doplňuje naši stávající nabídku a je klíčem ke strategii pomoci zákazníkům zvyšovat hodnotu jejich investic do 5G sítě,“ uvedl k dohodě Börje Ekholm, prezident a generální ředitel společnosti Ericsson.

Věřím, že investice do společnosti Cradlepoint bude mít příznivý dopad i pro náš byznys v České republice. Už nyní mluvíme o 5G projektech s velkými společnostmi,“ doplnil Cveto Gašperut, country manažer společnosti Ericsson pro Českou republiku.

Zdroj: Ericsson

Úvodní foto: @ yellowj - Fotolia.com

Komentáře