Ericsson: Počet chytrých telefonů v Evropě překoná do roku 2019 počet jejích obyvatel

Podle studie Ericssonu se má do roku 2019 rovněž zdesateronásobit objem přenesených dat v mobilních sítích, a to především kvůli videohovorům.

Ericsson: Počet chytrých telefonů v Evropě překoná do roku 2019 počet jejích obyvatelNová studie Ericsson Mobility Report společnosti Ericsson předpovídá, že do roku 2019 překoná počet chytrých telefonů v Evropě součet jejích obyvatel. V roce 2019 má být v Evropě v 765 milionů těchto zařízení.

Ericsson uvádí, že v prvním čtvrtletí 2014 činily chytré telefony 65 % všech prodaných mobilních telefonů na světě. Ze současných 6,8 miliardy mobilních telefonů na světě však ty chytré zatím tvoří jen třetinu.

Desetkrát více přenesených dat

Studie dále uvádí, že 60 % SIM karet v regionu CEE pracuje v sítích GSM, ale v roce 2019 má již dominantní technologií být WCDMA/HSPA (3G) s 65% podílem. Region CEE patří také podle studie k oblastem s největší penetrací SIM karet na světě; na 100 obyvatel zde připadá 144 SIM karet.

Do roku 2019 má přibližně desetkrát vzrůst objem přenesených dat. Největší podíl na tomto růstu mají mít přenosy videa, jež mají podle studie každý rok růst o přibližně 55 % a v roce 2019 mají tvořit celosvětově více než polovinu dat přenesených v mobilních sítích.

S rostoucím počtem uživatelů chytrých telefonů v České republice musí mobilní operátoři reagovat na náročnější požadavky uživatelů. Pro splnění jejich očekávání budou muset zapracovat na zlepšení služeb. To zahrne nejen investice spojené s rádiovými sítěmi a podpůrnými IT systémy , které umožňují rychlé zavádění flexibilních služeb, ale i vylepšení zákaznické samoobsluhy, platebních i účtovacích systémů,“ dodává Thomas Jul, vedoucí zákaznické jednotky Ericssonu pro region CEE.

Zdroj: Ericsson
Úvodní foto: © Aaron Amat - Fotolia.com

Komentáře