Ericsson a VMware navazují partnerství, chtějí zjednodušit virtualizaci sítí

Nová globální smlouva si klade za cíl zjednodušit poskytovatelům komunikačních služeb zavádění a provoz kombinace aplikací Ericsson a platformy VMwaru. Smlouva zahrnuje technickou spolupráci a testování interoperability portfolia virtuálních síťových funkcí Ericssonu s platformou VMware vCloud NFV.

Ericsson a VMware navazují partnerství, chtějí zjednodušit virtualizaci sítíSpolečnosti Ericsson a VMware podepsaly globální smlouvu o partnerství, která poskytovatelům komunikačních služeb zjednoduší zavádění a provoz kombinace aplikací Ericsson a platformy VMware vCloud NFV.

Nová alianční smlouva upevňuje spolupráci obou firem, která započala již v roce 2012, a umožňuje poskytovatelům komunikačních služeb zrychlit realizaci zisku u nových operátorských služeb.

Smlouva zahrnuje technickou spolupráci a testování interoperability portfolia virtuálních síťových funkcí a řešení pro účtování a fakturaci, automatizaci a orchestraci společnosti Ericsson s platformou VMware vCloud NFV.

Aby poskytovatelům komunikačních služeb umožnily efektivně zavádět a komerčně provozovat virtualizované sítě, navázaly obě firmy technickou spolupráci např. v oblastech cloudového jádra a cloudové komunikace.

Obě společnosti také investovaly do certifikační laboratoře, kde je testována, certifikována, systémově ověřována, optimalizována a dokumentována interoperabilita VNF společnosti Ericsson a platformy vCloud NFV společnosti VMware.

VMware dodává, že produkční mobilní sítě s využitím virtuálních síťových funkcí společnosti Ericsson na platformě VMware vCloud NFV v současné době provozuje více než padesát poskytovatelů komunikačních služeb.

Zdroj: VMware

Úvodní foto: © imtmphoto - Fotolia.com

Komentáře