Epson se pochlubil rostoucí pozicí na českém trhu tiskových zařízení

Český trh tiskových zařízení sice klesá, ale to se nedá říci o výsledcích společnosti Epson. Ta si za první tři kvartály roku 2016 polepšila meziročně o 5,3 %. Tento úspěch přičítá své oddanosti konceptu vysokokapacitních inkoustových nádrží.

Epson se pochlubil rostoucí pozicí na českém trhu tiskových zařízeníSpolečnost Epson uspořádala předvánoční tiskovou konferenci, na níž prezentovala nedávné přírůstky do portfolia a pochlubila se lokálními výsledky na českém trhu. Rostoucí čísla ukazují, že se Epsonu vyplácí soustředění na úsporné tankové systémy.

Sales manager společnosti Marcel Divín zahájil prezentaci reklamním videem s automobilovým závodníkem Lewisem Hamiltonem, jež mělo ukázat „seriózní“ Epson z troch jiné stránky.

Po spotu, v němž nebohý Hamilton vlaje ve větrném tunelu a je opakovaně zlit hektolitry inkoustu v barvám CMY (K chyběla) představil Divín výsledky společnosti na českém trhu, jak je vidí analytici z IDC.

Ukazuje se, že Epson je momentálně trojkou za Canonem a HP, ovšem na rozdíl od konkurence se mu daří růst. Tržní podíl společnosti za první tři kvartály roku 2016 činil 16,3 %, zatímco ve stejném období roku 2015 to bylo 11,2 %.

Ve spotřebitelském segmentu pak podíl společnosti vyrostl za stejná období z 9,7 % v roce 2015 na 13,3 % v roce 2016. V kontextu klesajícího trhu tak Epson rostl o 5,3 % obecně a o 3,6 % v oblasti spotřebitelských zařízení.

Za tento úspěch firma podle Divína vděčí tomu, že vsadila na vysokokapacitní inkoustové nádrže. Tento systém sice poprvé uvedla již před pěti lety, ale podle Dívína se i po takové době stále jedná o „revoluci“ kterou postupně začíná napodobovat konkurence.

Nabídka konkurentů, která zahrnuje vždy jen několik modelů, se však podle Divína nemůže měřit s velkým portfoliem Epsonu, kde nenajdeme jediný model, který by nedisponoval velkou inkoustovou nádrží. Tento koncept podle Divína vede k až 90% úspoře nákladů na tisk ve srovnání s běžnými tiskárnami.

Pro příští rok má pak Epson podle Divína nachystanou další revoluci, konkrétní detaily se však dozvíme až později. 

Zdroj: ChannelWorld
Úvodní foto: Epson

Komentáře