Epson představil současné trendy v oblasti podnikového tisku a uvedl tři nové systémy

Výrobce tiskových řešení Epson věří svému konceptu velkokapacitních inkoustových nádrží a očekává její pokračující úspěch v příštích letech. Na podporu svého hardwaru firma uvedla nové softwarová řešení pro správu dokumentů a zařízení.

Epson představil současné trendy v oblasti podnikového tisku a uvedl tři nové systémySpolečnost Epson uspořádala v Praze tiskovou konferenci, na níž představila nová softwarová řešení, která společně s jejím tiskovým hardwarem sledují aktuální trendy na poli firemního tisku.

První část konference si vzal na starost business sales manager společnosti Marcel Divín, který hovořil o hardwarové stránce a výhodách konceptu Epsonu, který staví na velkokapacitních inkoustových nádržích nebo vacích.

Na epsonku stačí kolo

Epson s odkazem na nezávislé testy uvádí, že laserová zařízení zaostávají za moderními inkoustovými tiskárnami, co se týče rychlosti, nákladů na tisk, nutných zásahů obsluhy a ohleduplnosti vůči životnímu prostředí. Tomu odpovídá i vysoký zájem podniků o inkoustová řešení.

Epson nabízí alternativu v podobě inkoustových tiskáren řady WorkForce Pro vybavených tiskovou hlavou PrecisionCore, škálovatelná technologie využívanou také v průmyslových systémech jako jsou velkoformátové tiskárny SureColor a nebo produkční tiskárny etiket SurePress.

Tiskárny WorkForce Pro mají až o 96 % nižší spotřebu energie než tiskárny laserové. V rámci nezávislých testů bylo dále zjištěno, že modely WorkForce Pro produkují až o 94 % méně odpadu ve srovnání s laserovými zařízeními a kopírkami,“ uvedl Divín.

A protože slova jsou slova a činy jsou činy, Marcel Divín společně s Martinem Luckým předvedli, že tiskárnu od Epsonu lze pohánět šlapáním na jízdním kole (viz fotografie), zatímco u konkurenčního laserové zařízení nestačí na rozehřátí ani to nejsveřepější opření se do pedálů.

Tři systémy pro správu dokumentů a zařízení

Ve druhé části prezentace si vzal slovo Patrick Perrot, market development manager evropské pobočky Epsonu, aby pohovořil o nových softwarových systémech, které poskytnou tiskovému hardwaru široké možnosti správy.

První představenou novinkou byla serverová aplikace Epson Print Admin, která v rámci podniku zajišťuje kontrolované prostředí pro tisk, skenování a kopírování se zabezpečením přístupu pomocí čteček, přihlášení či PIN kódů.

Každý uživatel může mít individuálně nastavený ovládací panel, který se mu zobrazí na displeji zařízení poté, co se k němu přihlásí. Multifunkce si díky systému sama zjistí, jaké má uživatel zadané tiskové úlohy, při skenování pak odešle dokument přímo do mailu přihlášeného uživatele,

Druhým prezentovaným systémem bylo vylepšené řešení Epson Device Admin, díky kterému může IT oddělení na dálku spravovat přes 400 různých modelů zařízení od Epsonu.

Třetí novinkou pak byla Epson Open Platform, otevřená platforma pro vývoj aplikací vývojáři třetích stran, která má za cíl zajistit flexibilitu a přizpůsobitelnost multifunkčních tiskáren v závislosti na obchodních cílech podniku a podoby jeho IT systémů.

Zdroj: Epson, ChannelWorld
Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře