Epson jde s tankovými inkoustovými systémy do firem a má i kopírku

Nové řady tiskáren WorkForce Pro RIPS přinášejí do firemního segmentu inkoustové tankové systémy s tiskovými hlavami PrecisionCore.

Epson jde  s tankovými inkoustovými systémy do firem a má i kopírkuDavid Šedina, obchodní ředitel společnosti Epson v ČR a SR, oficiálně uvedl na český trh tisková zařízení Epson WorkForce Pro RIPS (Replacable Ink Pack System) Business sales manager Marcel Divín vysvětlil, že Epson chce novými RIPS tiskárnami adresovat hlavní výzvy tiskového prostředí.

David Šedina, obchodní ředitel společnosti Epson v ČR a SR, oficiálně uvedl na český trh tisková zařízení Epson WorkForce Pro RIPS (Replacable Ink Pack System), o jehož plánovaném představení jste mohli dočíst v rozhovoru loni v listopadu. Epson vylepšil systém inkoustových tankových systémů, které již používá ve spotřebních a foto tiskárnách, a přetavil ho do vysokokapacitních inkoustových „kapes“, jejichž výměna nezaškolenému uživateli zabere několik sekund.

Použité tiskové hlavy PrecisionCore jsou již u WorkForce známé. Epson je původně vyvinul pro průmyslový tisk (např. potisk textilu či plastových obalů).

Čím chce Epson oslovit zákazníky? Udávanou až o 80 % nižší spotřebou elektrické energie v porovnání s laserovými tiskárnami, nižšími náklady, rychlostí obsluhy a spolehlivostí.

Argumentace náklady jak ji neznáte

Business sales manager Marcel Divín pak vysvětlil, že Epson chce novými RIPS tiskárnami adresovat hlavní výzvy tiskového prostředí.

Kopírka Epson WorkForce Pro WF-R8590D3TWFCTěmi jsou podle průzkumu Epsonu náklady spojené s dodávkami a skladováním spotřebního materiálu, skryté náklady v podobě IT podpory a údržby (30 % problémů IT údajně souvisí s tiskárnami), náklady spojené se ztrátou produktivity (při nefungující tiskárně, výměně náplní atd.) a s výpadkem služby.

Marcel Divín opět připomenul a radil: „nedívejte se na pořizovací vstupní cenu, ale sledujte celek.“ K údržbovosti systému dodal, že v RIPS „tiskárně se může maximálně zaseknout papír.“

Kapacita inkoustových kapes na až 75 000 stránek (ČB) z výroby kromě snížení dodávek spotřebního materiálu pomáhá navíc podle Epsonu předvídat tiskové náklady. Jedním z argumentů, který na lokálním trhu ještě nemá takovou sílu, je i nižší dopad na životní prostředí.

Kromě jednorázového prodeje v broadline distribuci již Epson vybral skupinu několika desítek partnerů, kteří po certifikaci k těmto tiskárnám budou moci prodávat tisk jako službu (např. s cenou za vytištěnou stranu).

Epson mezi kopírkáři

V první vlně Epson na lokální trh dovezl v rámci řady WorkForce Pro RIPS dvě A4 multifunkce (WF-R5190DTW a WF-R5690DTWF), jednu A3+ multifunkci (WF-R8590DTWF) a jednu kopírku (WF-R8590D3TWFC), která je určena spíše pro středně velké firmy.

V rámci dodatečného spotřebního materiálu mohou reselleři prodávat údržbový box pro odpadní materiál (cena ve stokorunách, vydrží zhruba 75 tis. stran) a válečky pro podávání papíru.

Video: Ukázka výměny zásobníku na inkoust

Zdroj: Epson, ChannelWorld
Galerie

Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře