EMC zaplatí 1,2 miliardy dolarů za Virtustream a jeho cloudový software

Akvizice přinese EMC platformu pro správu komplexních podnikových aplikací v cloudu místo v podnikovém datacentru. Platforma xStream zároveň posílí virtualizační řešení VMwaru.

EMC zaplatí 1,2 miliardy dolarů za Virtustream a jeho cloudový softwareSpolečnost EMC se rozhodla převzít Virtustream, výrobce nástrojů pro správu cloudu. Akvizice v hodnotě 1,2 miliardy dolarů přinese EMC technologie, které jeho zákazníkům pomohou přejít na cloudové služby coby alternativu k provozu vlastních datacenter.

Platforma xStream, hlavní software Virtustreamu, umožňuje spravovat složité podnikové aplikace (například SAP HANA) a provozovat je v rámci IaaS (infrastruktura jako služba) místo „domácího“ datacentra.

EMC má pochopitelně značné zkušenosti s virtualizací, jsouc vlastníkem VMwaru. Platforma xStream nyní poslouží ke zvýšení výkonu a spolehlivosti právě virtualizačních technologií Vmwaru. Zároveň má být integrována do balíčku Federation Enterprise Hybrid Cloud Solution od EMC.

EMC očekává, že akvizice bude dokončena do září. Současný CEO Virtustreamu Rodney Rogers stane v čele nového oddělení podnikových cloudových služeb v EMC.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Dreaming Andy - Fotolia.com

Komentáře