EMC se zbavuje Syncplicity, odváděla ho od důležitější práce

Společnost po třech letech prodává službu pro sdílení souborů v cloudu. Umožní tak své divizi úložišť soustředit se na své hlavní zaměření.

EMC se zbavuje Syncplicity, odváděla ho od důležitější práceEMC se rozhodlo prodat společnost Syncplicity, poskytovatele cloudových služeb pro sdílení souborů a spolupráci. Novým majitelem Syncplicity se za nespecifikovanou sumu stane společnost Skyview Capital.

EMC koupilo Synplicity v roce 2012 v době vzestupu mobilních zařízení a zavádění konceptu BYOD ve firmách. Služba Syncplicity funguje na podobném principu jako Dropbox, Google Drive nebo OneDrive. EMC službu vyvinulo tak, aby skrz ni mohli zákazníci přistupovat k souborům ve svých vlastních úložištích. Přidalo rovněž nástroje pro správu.

Další provozování služby a udržování její konkurenceschopnosti by však podle EMC odvádělo zdroje a pozornost společnosti od jejího hlavního zaměření. Odprodej Syncplicity má přinést úlevu především divizi Information Infrastructure, která se díky ní bude moci soustředit na úložiště.

EMC si v Syncplicity i po prodeji ponechá podíl a bude službu i nadále nabízet. Transakce má být dokončena ještě tento měsíc.

Zdroj: IDG News Service
Komentáře