EMC přiblížilo změny v partnerském programu

Transformace bude probíhat během celého roku 2014.

EMC přiblížilo změny v partnerském programuSpolečnost EMC v letošním roce kompletně předělá svůj partnerský program, dříve známý pod jménem Velocity. Přestože k prvním změnám došlo už k začátku roku, celá transformace má skončit až na Silvestra, přičemž definitivní změny se partneři mají dozvědět na květnovém setkání EMC World. Zbytek roku budou mít na jejich implementaci.

Hlavním cílem změn v programu má být konsolidace předchozích partnerských programů do jedné skupiny se značkou EMC. Od začátku letošního roku proto partnerský program EMC funguje pod názvem Business Partner Program a má novou grafickou podobu. To platí jak pro Business Partner Program, tak pro označení EMC Powered, které smějí používat partneři v programech Cloud Service Provider, Global Alliance a OEM.

Současní partneři EMC jsou povinni aktualizovat své marketingové a propagační materiály podle nových pravidel do 1. 6. 2014, ovšem ti, kteří chtějí získat společné marketingové prostředky či náhrady v rámci programu MDF, musí změny provést už do 1. 4. 2014.

Nové názvy pro jednotlivé programy najdete v následující tabulce:

Starý název

Nový název (od 1. 1. 2014)

Velocity Solution Provider

EMC Business Partner Program for Solution Providers

Velocity Services

EMC Business Partner Program for Services

Velocity Service Provider

EMC Business Partner Program for Cloud Service Providers

Velocity Global Alliance

EMC Business Partner Program for Global Alliance Partners

IIG

EMC Business Partner Program for Information Intelligence Partners

OEM

EMC Business Partner Program for OEM Partners

EMC Select/ETP

EMC Business Partner Program for Technology Connect Partners

Nová klasifikace

K dalším změnám v rámci programu Business Partner patří zařazení produktů XtremIO, ScaleIO a ViPR do programu Target Products Rebate.

EMC dále přidalo nové produkty do svých kategorií specializací: například XtremIO, ScaleIO, XtremSW Cache a XtremSF teď spadají do kategorie „Consolidate“, ViPR a SRM Suite (Sada SRM) patří do skupiny „Advanced Consolidate“.

To znamená, že tyto produkty mohou nyní získat výhody programu Solution Provider, včetně náhrad GAF, TPR a Co-op. EMC navíc nebude vyžadovat další podmínky pro školení určená pro tyto produkty.

Školení

Během prvního čtvrtletí roku 2014 podle EMC nebudou provedeny žádné změny pro technická školení nebo pro základní školení v oblasti prodeje. Pokročilá školení partnerů se budou více zaměřovat na fungování řešení a ne na konkrétní produkty.

Tyto změny společnost EMC představí až v květnu 2014. V rámci probíhajících změn partnerského programu už EMC nenabízí v regionu EMEA, Severní a Jižní Ameriky akreditace typu Advanced Sales.

V průběhu prvního kvartálu začne EMC nabízet nová technická školení online nebo streamovaná. Dále poskytne tradiční osobní školení a trénink.

On-line nástroje

Změny se dotknou i informačního portálu pro partnery, přičemž první fáze proběhla již koncem loňského roku. Partneři budou mít k dispozici nový, jednotný řídící panel pro ovládání veškerých obchodů a pro přístup k veškerému on-line obsahu od společnosti EMC.

Konkrétní změny mají být následujcí:

  • Možnost jednorázového přihlášení: partneři se přihlašují svými údaji od EMC a budou mít potom přístup k veškerému obsahu (vyjma dokumentů Channel Xpress a Salesforce.com). Nebude třeba žádný další login.
  • Nový vzhled včetně designu, který bude optimalizovaný pro PC, tablet nebo mobil.
  • Nové sekce partnerského zpravodajství a nové navigační oblasti ve všech hlavních sekcích.
  • Systém Powerlink bude v druhé polovině roku pravděpodobně nahrazen novým portálem a jeho provoz bude ukončen

EMC chce také rozšířit počet prodejních průvodců a případových studií. Ty se vztahují na oblasti cloud, Oracle, VMware, File Consolidation a SAP, mají přímé napojení na současné prodejní kampaně a mají být neustále dostupné on-line.

Poslední ohlášenou změnou je plánované zahrnutí prodejních partnerů RSA, bezpečnostní divize EMC, do programu Business Partner. Naopak partnerské programy VMware, VCE a Pivotal, zůstanou nezávislé a nepodléhají změnám programu EMC Business Partner.

Zdroj: EMC

Úvodní foto: © alphaspirit - Fotolia.com

Komentáře