EMC přebírá kontrolu nad VCE odkoupením většiny podílu Ciska

VCE, společný podnik EMC a společnosti Cisco, už nebude společný. Cisco prodalo EMC většinu svého podílu, zůstane mu jen 10 %.

EMC přebírá kontrolu nad VCE odkoupením většiny podílu CiskaSpolečnost EMC potvrdila, že odkoupila většinu podílu Ciska v jejich společném podniku VCE. Po uzavření obchodu, k němuž má dojít během současného kvartálu, se VCE stane dcerou EMC. Cisco si ve společnosti ponechá jen 10% podíl.

Vedení VCE zůstane nezměněné, stejně jako jeho portfolio, které bude i nadále nabízet konvergovanou infrastrukturu spojující technologie značek EMC, Cisco a VMware.

Byli jsme [VCE] vytvořeni za účelem narušení tradičního trhu infrastruktury a není pochyb, že tomuto účelu vyhovovala původní struktura společného podniku,“ uvedl CEO VCE Praveen Akkiraju.

Z VCE však mezitím vyrostla společnost v hodnotě dvou miliard dolarů, která chystá expandovat do oblasti hybridních cloudových řešení. Je proto nezbytné provést změnu struktury, která z technologického a finančního hlediska podpoří naše širší záměry,“ dodal.

CEO EMC Joe Tucci oznámil záměr EMC investovat do VCE další prostředky. Držení kontrolního balíku akcií má zároveň rozvázat VCE ruce, zejména proto, že se Cisco začíná stávat jeho přímějším konkurentem.

Joe Tucci však odmítl, že by krok vyvolal mezi oběma partnery napětí. Naopak uvedl, že krok probíhal v úzké spolupráci s Ciskem a že podobný vývoj je přirozený u všech společných podniků.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: VCE

Komentáře