EMC oznámilo řešení pro podnikový hybridní cloud

Společnost EMC představila své řešení EMC Enterprise Hybrid Cloud, které integruje hardware, software a služby firem EMC a VMware s cílem spojit výhody privátních a veřejných cloudů.

EMC oznámilo řešení pro podnikový hybridní cloudŘešení EMC Enterprise Hybrid Cloud (EHC) je dostupné s okamžitou platností a má zákazníkům umožnit začít využívat IT jako službu během pouhých 28 dní. Na českém trhu však organizacím pravděpodobně zabere více času příprava interních procesů a struktury, ve které budou moci výhod, které cloud přináší, plnohodnotně využívat.

Organizace, které se pro EHC rozhodnou, mají podle EMC získat rychlost a flexibilitu služeb veřejného cloudu spolu s kontrolou a zabezpečením infrastruktury privátního cloudu.

Díky řešení EMC Enterprise Hybrid Cloud Solution může oddělení IT uživatelům poskytnout důvěryhodné cloudové služby a zároveň si zachovat svobodu volby při výběru technologie pro správu a orchestraci, na které se hybridní cloud standardizuje,“ uvádí EMC v oznámení.

Výsledkem tak má být hybridní cloudové řešení, které bude podporovat tradiční aplikace i moderní software, přitom umožní transparentní účtování uvnitř podniku a poskytne bezpečnou správu. EMC svou iniciativu hybridního cloudu dále podpořilo akvizicí tří startupů.

Na setkání s médii však country manager CZ&SK EMC Jiří Sven Svěrák zároveň připustil, že české podniky často nemají své procesy a organizační strukturu přizpůsobeny modernímu pojetí IT jako služby. Aby mohly být čerpány všechny výhody hybridního cloudu, jsou jejich změny podle něj nutná.

Zprovoznění IT jako služby

Řešení EHC má být s využitím služeb divize EMC Professional Services možné nasadit do 28 dnů. Zákazník získá přístup ke katalogu automatizovaných datových služeb a interoperabilitu se službami veřejného cloudu na platformách VMware vCloud Air, Microsoft Azure, AWS a p dalších poskytovatelů využívajících technologie EMC.

Výhodou řešení hybridního cloudu od EMC má být důkladné otestování všech hardwarových a softwarových součástí, doporučené postupy nasazení a referenční architektury.

Podpora pro Hyper-V a OpenStack je na cestě

Příští rok plánuje EMC uvést řešení EHC postavené na technologiích Microsoft a OpenStack. Řešení EMC pro cloudovou platformu Microsoft má zákazníkům umožnit integraci místních úložných řešení EMC a infrastruktury Windows Server Hyper-V do prostředí Microsoft Azure.

Služby k hybridnímu cloudu

EMC také představilo sadu odborných a vzdělávacích služeb, které mají zákazníkům pomoci s rychlou implementací řešení EHC v jejich IT prostředí.

Kromě nových služeb zaměřených na architekturu, návrh a implementaci oznámil výrobce odborné služby orientované na snížení složitosti cloudu, jako jsou spravované služby EMC pro podnikový hybridní cloud, poradenská služba EMC pro cloud, bezplatný seminář o transformaci IT se specialistou EMC a vzdělávací služby pro IT ve firmách.

Řešení hybridního cloudu od EMC s virtualizací od VMwaru mohou největší partneři EMC začít nabízet s okamžitou platností. Pro VAD distributory představuje EHC spíše možnost vydělat na dodávkách související hardwarové infrastruktury. Jiří Svěrák uvedl, že zde předprodejní podporu zajišťuje samo EMC a pro další služby s přidanou hodnotou ze strany distribuce zde není příliš prostor.

Zdroj: EMC, ChannelWorld
Úvodní foto: © rukanoga - Fotolia.com

Komentáře