EMC odmítá spekulace o rozdělení - „Je nám lépe spolu.“

Společnost ústy svého ředitele pro produkty a marketing odmítla možnost rozpadu federace tvořené EMC, VMware, RSA, Pivotal a VCE.

EMC odmítá spekulace o rozdělení - „Je nám lépe spolu.“Jeremy Burton (na fotografii), ředitel produktů a marketingu společnosti EMC, odmítl spekulace o tom, že se EMC vydá stejnou cestou jako HP a nedlouho po něm i Symantec, tedy že dojde k rozdělení firmy na více subjektů.

U EMC se hovořilo o možnosti odloučení divizí úložišť a virtualizace, osamostatnění VMware (EMC v něm drží 80% podíl) a nebo bezpečnostní divize RSA. Podle Burtona se to však nestane.

Myslíme, že je nám lépe spolu,“ uvedl Burton. „Myslím si, že doba, kdy v celém odvětví IT probíhají velké změny, bude přát spíše velkým rybám než těm středním. Je těžké vymyslet pádný argument, proč by se nám mělo vést lépe, pokud bychom se rozdělili na dva menší subjekty.“

Spekulace o štěpení přiživil příchod investičního fondu Elliott Management, který v létě 2014 koupil 2% podíl v EMC a netajil se záměrem vyčlenit z něj VMware.

Podle Burtona nedávno došly Elliott Management a EMC ke kompromisu, který zahrnuje příchod dvou nových tváří, podporovaných fondem, do představenstva EMC.

Jeremy Burton uvádí, že tito nováčci přinesou do společnosti „novou perspektivu“, nic to však nemá měnit na tom, že rozdělení v současnosti není na stole.

Burton dále uvedl, že EMC se vlastně rozštěpilo už dávno. VMware se stalo veřejně obchodovanou společností již v roce 2007 a Pivotal se oddělilo před dvěma lety. Oba subjekty však zůstávají součástí „federálního“ modelu EMC.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: EMC

Komentáře