EMC kupuje TwinStrata, podpoří firemní data v cloudu

EMC se chystá začlenit CloudArray společnosti TwinStrata do své nové podnikové datové platformy VMax3.

EMC kupuje TwinStrata, podpoří firemní data v clouduSpolečnost EMC spolu s firmou TwinStrata oznámily akvizici, jejíž podmínky však nezveřejnily.

Americká společnost TwinStrata vyvíjí platformu CloudArray, která umožnuje podnikům přesunovat data ukládaná on-premise do více než 20 veřejných nebo privátních cloudů.

Data vložená do CloudArray jsou zašifrována a automaticky replikována nebo přesunuta ke cloudovému poskytovateli, a to podle požadavků užívající organizace.

EMC vestaví řešení CloudAarray do své nové podnikové platformy VMax3. Ta má organizacím pomoci získat přístup k zřídka přistupovaným datům v cloudu s nižšími náklady.

VMax3, které EMC uvedlo tento týden, je postaveno na podnikové platformě VMax. IT oddělením má pomoci získat kontrolu na celou úložnou infrastrukturou.

Příchod veřejných cloudových služeb umožnil podnikům obcházet IT, což zvyšuje riziko tím, že staví data mimo kontrolu IT, uvedlo EMC. VMax3  by tuto kontrolu měl navrátit a přitom ponechat flexibilitu, kterou cloudoví poskytovatelé nabízí.

TwinStrate bude nadále poskytovat služby svým existujícím zákazníkům, nyní však s velkou značkou za zády, uvedl CEO společnosti Nicos Vekiarides na firemním webu.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: EMC, TwinStrata

Komentáře