EMC kupuje tři startupy, aby podpořil hybridní cloudy

Společnost EMC oznámila akvizice firem Maginatics, Spanning a Cloudscaling.

EMC kupuje tři startupy, aby podpořil hybridní cloudyEMC pokračuje ve svém pronikání na trh hybridních cloudů, když v úterý koupilo tři startupy a představilo balík hardwaru, softwaru a služeb pro vystavění a provoz cloudu.

Výrobce nezveřejnil hodnotu akvizic, oznámil však, že platil v hotovosti a bez dopadu na své finanční výsledky.

Cloud computing je spolu s velkými daty, sociálními sítěmi a mobilitou částí vize EMC zvané „3. Platforma“ IT.

Posledními akvizicemi získává EMC nástroj, který má podnikům pomoci se stavěním hybridních cloudů. Ty mohou kombinovat zabezpečení a správu soukromé infrastruktury s pružností a nízkými náklady veřejných cloudů.

Koho EMC koupilo?

Maginatics prodává software, který poskytuje jednotný jmenný prostor pro data napříč privátními, veřejnými a hybridními cloudy. Umožňuje organizacím přesouvat mezi nimi data, která dokáže deduplikovat. Součástí funkcionalit je i optimalizovace WAN.

Spanning nabízí na bázi předplatného služby obnovy pro cloudové aplikace a data. Jeho produkty zahrnují ochranu dat pro Google Apps a SalesForce.com. Office 365 má být oznámeno brzy.

EMC již dříve potvrdilo akvizici firmy Cloudscaling, která prodává operační systém založený na OpenStacku. OS slouží ke správě výpočetních úkolů, úložného prostoru a networkingu v privátních a hybridních cloudech. Jde o produkt infrastruktury jako služby (Open Cloud System).

V úterý EMC oznámilo také Enterprise Hybrid Cloud Solution – kombinaci hardwaru, softwaru a služeb od EMC a VMwaru. Řešení má podnikům pomoci stavět hybridní cloudy v čase pod 28 dní.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © rukanoga - Fotolia.com

Komentáře