EMC a VMware představily nový Virtustream, slibují si od něj velké věci

EMC a VMware nečekají od posíleného Virtustreamu nic menšího, než že se během několika let stane globálním lídrem v oblasti hybridního cloudu.

EMC a VMware představily nový Virtustream, slibují si od něj velké věciSpolečnosti EMC a VMware oznámily, jakou budoucnost přichystaly pro firmu Virtustream, kterou EMC koupilo v prvním pololetí 2015, a kterou nyní obě společnosti vlastní rovným dílem. „Nový“ Virtustream bude mít v portfoliu kombinací cloudových řešení obou majitelů a své vlastních cloudové nabídky. V čele firmy u nadále zůstane její stávající CEO Rodney Rogers.

Ambice EMC a VMwaru rozhodně nejsou nejmenší. Virtustream se má stát odpovědí na rostoucí poptávku po hybridním cloudu a již za rok 2016 by měl vygenerovat příjmy ve výši stovek milionů dolarů. V rozmezí několika let však má své příjmy počítat v miliardách a stát se globálním lídrem v oblasti hybridního cloudu.

Virtustream má nabídnout kompletní škálu spravovaných služeb pro on-premises infrastrukturu společně s podnikovou platformou IaaS (infrastruktura jako služba). To má zákazníkům společnosti umožnit přesunout veškeré aplikace (včetně těch kritických) do cloudového prostředí.

Virtustream je naše odpověď na změny v nákupních vzorcích a modelech provozu cloudu, které pozorujeme na trhu. Federace EMC se tímto staví do pozice poskytovatele kompletní nabídky řešení pro hybridní cloud,“ uvedl Joe Tucci, CEO společnosti EMC.

EMC i VMware po nedávné akvizici spadají pod společnost Dell.

Zdroj: VMware

Úvodní foto: © Woody - Fotolia.com

Komentáře