Elko Group se stal východoevropským distributorem pro Blackphone 2

Skupina Elko Group a společnost Silent Circle podepsaly distribuční kontrakt pro východní Evropu a země bývalého Sovětského svazu.

Elko Group se stal východoevropským distributorem pro Blackphone 2Elko zahájilo distribuci bezpečnostních řešení Silent Circle a stalo se prvním distributorem šifrovaného smartphonu Blackphone 2 ve východní Evropě.

Zatím není jasné, zda bude produkt dostupný také na slovenském trhu. Místní Elko jej v době oznámení nemělo zalistovaný v nabídce e-shopu.

Silent Circle vedl Blackphone 2 na trh nedávno. Jde o první smartphone s operačním systémem silent OS vyvinutým speciální pro lepší ochranu soukromí uživatelů zejména z podnikové sféry.

Silent OS je vylepšený Android, který má adresovat obavy podniků z nedostatečné ochrany údajů v mobilních zařízeních. Bezpečnostní centrum umožňuje firmám nastavit telefon, respektive politiky pro data a aplikace tak, aby byla zajištěna dostatečná kontrola na všech úrovních.

Dokáže vytvořit vícero virtuálních telefonů na jednom zařízení, což dovoluje provozovat dostatečně bezpečně odděleně smartphone pro pracovní a soukromé účely.

Silent Circle nabízí tzv. Enterprise Pricacy Platform, která kombinuje zařízení, software a služby s cílem zabezpečit IP komunikaci a data.

S aplikací Silent Phone jsou hovory a textové zprávy mezi uživateli plně šifrované bez ohledu na to, zda používají iOS, Android nebo silent OS.

Zdroj: Elko group
Úvodní foto: Elko group

Komentáře