Electro World přebírá konkurenční K+B Expert, zdvojnásobí počet svých prodejen v ČR

Prodejce Electro World v České republice převezme celkem 21 prodejen K+B Expert, čímž posílí svoji pozici na trhu se spotřební elektronikou. Finanční podmínky transakce nebyly zveřejněny.

Electro World přebírá konkurenční K+B Expert, zdvojnásobí počet svých prodejen v ČRCelorepubliková síť elektro prodejen Electro World, oznámila, že se v České republice rozroste o 21 prodejen K+B Expert. Na prodeji se dohodla společnost NAY, která v Česku vlastní prodejny Electroworldu, s firmou Kappenberger + Braun.

Zmíněná dohoda podle společnosti vytvoří silnou platformu pro akcelerovaný růst společnosti Electro World v České republice. Obě společnosti mají podobný obchodní model i komplementární portfolio produktů.

Electro World tímto spojením zároveň posílí pozici na trhu se spotřební elektronikou s celkovým počtem 40 kamenných prodejen, která se zároveň stanou výdejními místy pro jeho e-shop.

Věříme, že převzaté prodejny K+B Expert se touto transakcí dostanou do mnohem silnější kondice, stanou se prosperující součástí sítě Electro World a přispějí minimálně 25% nárůstem obratu,“ uvedl Roman Kocourek, ředitel společnosti Electro World.

Uvedená akvizice se týká pouze elektro prodejen K+B Expert a je podmíněna schválením Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, které se očekává v půlce února.

Následně budou stávající prodejny K+B Expert přejmenovány na Electro World a jejich řízení bude podléhat centrále Electro World sídlící v Praze.

Zdroj: Electro World

Úvodní foto: electroworld.cz

Komentáře