EK chce investoval 5 miliard eur do technologického sektoru

Nová iniciativa chce evropským společnostem pomoci čelit globální konkurenci, nákladům na výzkum a rychlému vývoji technologie.

EK chce investoval 5 miliard eur do technologického sektoruEvropská komise spustila program na podporu evropských výrobců elektroniky. V rámci iniciativy Electronic Components and Systems for European Leadership (ECSEL), představené 1. 7. 2014 chce EK do soukromého sektoru investovat 5 miliard eur.

Evropským výrobcům, technologickým společnostem, vývojářů, výzkumníkům nebo univerzitám mají investice pomoci v raných fázích vývoje produktů a služeb. Cílem iniciativy je přinést vývoj technologií blíže k trhu.

Růst v dnešní době pramení z inovací a většina inovací přichází z digitálních technologií,“ uvedla při uvedení iniciativy Neelie Kroesová, víceprezidentka EK. Cílem iniciativy je podle ní zachovat konkurenceschopnost evropského technologického sektoru.

Na financování se bude podílet více subjektů. Částku 1,18 miliardy eur poskytne Evropská unie, 1,17 miliardy dodají členské i nečlenské státy a přes 2,34 miliardy poskytnou průmysloví partneři.

Program potrvá do konce roku 2024, ale uzávěrka pro první kolo končí již 17. 9. letošního roku.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © valentinT - Fotolia.com

Komentáře