Editorial: Vychází nové dvojčíslo ChW aneb Resellerův průvodce po nejistých časech

Letní dvojčíslo se zabývá zásadními tématy posledních měsíců: pandemií koronaviru a jejím vlivem na trh ICT, digitalizací, kybernetickou bezpečností a vzdálenou komunikací. Více v úvodníku šéfredaktora.

Editorial: Vychází nové dvojčíslo ChW aneb Resellerův průvodce po nejistých časechobálka ChW 2+3/2020Vážení čtenáři,

po vynucené pauze vám přinášíme nové číslo ChannelWorldu a nejprve ze všeho mi prosím dovolte říct, jak příjemné je být zpět. Všichni za sebou máme několik měsíců plných neznáma a nejistoty, ze kterých jsme si sice odnesli užitečné zkušenosti a ponaučení, ale teď bychom si jistě zasloužili trochu klidu. Obávám se však, že nám nebude dopřáno.

Pandemie koronaviru totiž zamíchala kartami natolik, že nyní, po uvolnění nouzových opatření, vstupujeme do dalšího neznáma, ve kterém se skrývají nebývalé příležitosti způsobené urychlenou digitalizací, ale také nebývalé hrozby. Zdá se, že staré pořádky definitivně přestávají platit a tradiční reselleři budou muset více než kdy dříve bojovat o své místo na slunci.

S orientací v nové situaci vám snad částečně pomůže kulatý stůl, kde jsme se zástupci distributorů probrali pandemii a její vliv na budoucnost klasického partnerského kanálu, který se během nouzového stavu ocitl ve stínu velkého e-tailu, nesporného vítěze letošního jara. Své k tomu má co říct i Jan DudaPCV Computers, který si již tradičně nebere servítky v hlavním rozhovoru tohoto čísla.

Jednou z největších hrozeb nejen posledních měsíců pak zůstává kybernetická kriminalita – útočníci měli žně kvůli nezkušenému zacházení s novými technologiemi během pandemie a nedávné napadení společnosti eD system zároveň definitivně proměnilo útoky na dodavatelské řetězce v lokální téma. I proto v tomto čísle přinášíme několik komentářů a obchodních rad k bezpečnosti.

Na závěr mi prosím dovolte poděkovat všem osvíceným inzerentům, kteří i v období nejistoty a plošně seškrtaných marketingových rozpočtů vidí smysl ve spolupráci s odbornými médii, a samozřejmě i vám čtenářům, kteří nám zachováváte přízeň.

Milí čtenáři, přeji vám všem mnoho sil v této nové době.

Matěj Čuchna, šéfredaktor


Jak získat ChannelWorld?

Zaujalo vás nové dvojčíslo? Navštivte naši on-line trafiku a po vybrání titulu ChannelWorld si pohodlně zakupte libovolné číslo přímo od svého stolu. Časopis je také k dispozici v elektronické verzi zde.


Nejste ještě registrování na webu ChannelWorldu? Registrace vám umožní přístup k obsahu a službám pro resellery, mezi které patří pravidelný informační newsletter Channel News, nebo přístup do vyhledávače distributorů.

Podělte se s námi také o vaše náměty a tipy. Zajímá nás, co byste si chtěli přečíst a jaký máte na ChannelWorld názor. Pište na channelworld@iinfo.cz.

Zdroj: ChannelWorld
Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře