eD system spustil partnerskou síť eD Profi, nástupce Klikmana a Digipro

Společnost eD system, Distributor ICT produktů, minulý týden představila síť prodejců IT a komunikační techniky s názvem eD Profi. Spojuje původní oddělené české a slovenské sítě.

eD system spustil partnerskou síť eD Profi, nástupce Klikmana a DigiproVytvořením sítě eD Profi společnost eD system sloučila pod jednu značku resellery s více než 260 prodejnami především v menších městech České a Slovenské republiky.

Název eD Profi distributor zvolil záměrně.„Prodejci, kteří pod touto značkou působí, jsou opravdovými profíky. V oboru IT a komunikační techniky se často pohybují i desítky let a svým zákazníkům nabízí letité znalosti a zkušenosti,“uvedl Daniel Vondráček, marketingový ředitel společnosti eD system.

Podle něj je se pronikáním technologií do domácností profesionální poradenství v této oblasti stává klíčovým faktorem při nákupu IT produktů.

Koncoví zákazníci si v dnešní době dovedou na internetu najít, ve kterém z e-shopů zakoupí notebook nebo monitor cenově nejvýhodněji, často ale selhávají při výběru potřebného vybavení,“ vysvětluje Petr Slouka, výkonný ředitel eD system.

Právě v takových případech jim má pomoci regionální partner kousek od jejich domova. K němu mají zákazníci chodit osobně do kamenné prodejny pro odbornou radu a rovnou si u něj daný produkt prohlédnout, vyzkoušet a koupit.

Síť resellerů eD Profi sdružuje samostatné právní subjekty a eD system jako distributor pro tuto síť zajišťuje marketingovou a prodejní podporu.

Pro prodejce například několikrát do roka pořádáme bezplatná školení a semináře nebo připravujeme katalog s akčními produkty, který roznášíme koncovým zákazníkům v okolí prodejen,“ dodal Daniel Vondráček s tím, že zázemí distributora resellerům podle něj zajišťuje ceny, které jsou srovnatelné s cenami velkých e-shopů.

Petr Slouka dodává, že ambicí eD systemu není „provozovat další z řady e-shopů, který prodává IT zboží. Proto ani na nově spuštěném webu www.edprofi.cz e-shop nenajdete.

Distributor chce primárně pomoci zákazníkům v regionech získat  „odborné poradenství v oblasti IT a nabídnout jim široké portfolio produktů za konkurenceschopné ceny.“

Zdroj: eD system
Úvodní foto: eD system

Komentáře