eD system se formálně vrací na Slovensko, bude fakturovat s DPH

Distributor se po nedávném sloučení aktivit pod jednotné vedení rozhodl vrátit na Slovensko skrze novou společnost a od 1. 10. bude fakturovat jako slovenský daňový subjekt včetně DPH. Důvodem je zpětná vazba od slovenských partnerů.

eD system se formálně vrací na Slovensko, bude fakturovat s DPHDistributor eD system přes léto sloučila své aktivity, což s sebou mimo jiného přineslo změny týkající se DPH pro slovenské partnery. Nyní eD system oznámil, že zakládá – či přísně vzato obnovuje – organizační složku pro Slovensko.

Z pohledu zákazníka se nezmění nic ohledně kontaktů, obchodních smluv nebo kreditních rámců. Jako daňový subjekt se sídlem na Slovensku však bude společnost s plným názvem eD system a.s., organizačná zložka Slovensko fakturovat podle §4 zákona o DPH.

V praxi to znamená, že budeme faktúrovať s DPH, tak ako ste boli zvyknutí z predošlého pôsobenia našej spoločnosti na Slovensku,“ vysvětlil distributor v dopise adresovaném svým slovenským partnerům. Změna bude platit od 1. 10. 2018.

Vše kromě nových fakturačních údajů zůstává stejné včetně čísel bankovních účtů. V případě jakýchkoliv dotazů souvisejících s výše uvedeným se mají slovenští partneři obracet na provozního ředitele eD system Ladislava Bagína.

Zdroj: eD system

Úvodní foto: Andrey Popov @Fotolia.com

Komentáře