eBay oznámil výsledky za druhý kvartál i prodej podnikové divize

eBay se zbavuje eBay Enterprise za 925 milionů dolarů, necelou polovinu částky, za jakou ji před čtyřmi lety koupilo. Obrat eBay i jeho čístý zisk dosáhly ve druhém čtvrtletí 2015 mírného růstu.

eBay oznámil výsledky za druhý kvartál i prodej podnikové divizeSpolečnost eBay utržila ve druhém čtvrtletí 2015 celkem 4,4 miliardy dolarů, což představuje mírný nárůst oproti 4,1 miliardy z druhého kvartálu loňského roku. Čistý zisk společnosti ve stejném období vyrostl meziročně o 5 % na 931 milionů dolarů.

Zásadní zprávou, kterou společnost tlumočila spolu s výsledky, je prodej eBay Enterprise, divize, která se specializuje na budování a provoz on-line obchodů pro velké řetězce kamenných prodejen.

eBay se tímto prodejem zbavuje společnosti, kterou drželo od poloviny roku 2011, kdy ji koupilo pod názvem GSI Commerce za 2,4 miliardy dolarů. Nyní je prodává soukromým investorům za méně než polovinu někdejší ceny, konkrétně za 925 milionů dolarů.

Důvodem prodeje jsou podle eBay „čím dál rozmanitější obchodní příležitosti“ mezi podnikovou divizí a zbytkem eBay. Prodej by měl být dokončen ve druhém pololetí roku 2015 a přejmenování eBay Enterprise na nový název má dojít počátkem roku 2016.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © NAN - Fotolia.com

Komentáře