EA Czech nekončí, ale řízení přebírá polská pobočka Electronic Arts

EA Czech popírá informace listu M&M, že herní distributor Electronic Arts opouští Českou republiku. Otazníky nad budoucí lokální marketingovou podporou řady populárních her však zůstávají.

EA Czech nekončí, ale řízení přebírá polská pobočka Electronic ArtsList M&M přinesl informaci, že se přední distributor počítačových i konzolových her Electronic Arts (EA) částečně stahuje z českého trhu. Údajně má uzavřít své pražské zastoupení EA Czech, přičemž nadále prý bude své aktivity v České republice řídit z Polska.

M&M v této souvislosti píše o zvyšující se daňové zátěži, složitosti českých daňových zákonů a pokračující hospodářské recesi.

Dušan Benza z EA Czech v reakci na článek M&M rozeslal oficiální vyjádření, které zprostředkoval například herní server EuroGamer.cz. V něm informace M&M do značné míry popírá: „Česká pobočka Electronic Arts se nikam nestěhuje. Jedinou změnou je interní reorganizace marketingových aktivit, které budou od podzimu řízeny z centrály ve Varšavě.“

Dále uvedl, že nadcházející klíčové herní tituly jako je FIFA 14 a Battlefield 4 budou mít v České republice i na Slovensku nadále plnou marketingovou podporu. Rovněž odmítl, že by na EA Czech dolehly finanční potíže.

Loňské tržby české pobočky EA byly rekordní za celou dobu jejího působení v České republice,“ napsal Dušan Benza v oficiální reakci EA Czech na článek M&M zaslané médiím.

Ubyde lokalizovaných herních titulů?

Podle serveru EuroGamer.cz však Dušan Benza na přímý dotaz odmítl komentovat dopady interní reorganizace na personální stavy v EA Czech či přípravu českých lokalizací pro jednotlivé herní tituly.

Lokalizace sice vznikají ve Španělsku, ale EuroGamer.cz k tomu dodává, že jsou „často vydupané pražskou pobočkou doslova ze země, proti všem a navzdory ekonomickým ukazatelům“.

Společnost Electronic Arts letos propustila 10 % zaměstnanců včetně vývojářů. Z čela firmy odešel John Riccitiell. Nové vedení zahájilo restrukturalizaci. Některé projekty byly zrušeny, jiné odloženy.

Naopak exkluzivní smlouva mezi Electronic Arts a Mezinárodní fotbalovou asociací (FIFA) byla prodloužena až do roku 2022. Herní série FIFA z dílny EA Sports by tak budoucnost měla mít zajištěnou.

Otázkou je, jestli po interní reorganizaci Electronic Arts i v dalších ročnících fotbalového simulátoru FIFA bude hru svým komentářem doprovázet Jaromír Bosák, populární sportovní komentátor veřejnoprávní České televize, jehož dabing v minulosti značně přidal sérii FIFA na atraktivitě mezi českými hráči a fanoušky fotbalu.

Zdroj: EuroGamer.cz, M&M, ChannelWorld.cz
Úvodní foto: EA Czech

Komentáře