E-shopy čeká v pondělí vrchol vánoční sezóny

Podle portálu Kasa.cz mají vánoční prodeje dva vrcholy. Jeden právě proběhl, druhý přijde v pondělí.

E-shopy čeká v pondělí vrchol vánoční sezónyPortál Kasa.cz předpovídá letošní vánoční sezóně dva vrcholy internetových nákupů – pondělí 9. prosince, kdy svoje online nákupy zrealizovali zákazníci, kteří rádi nakupují s alespoň minimálním předstihem, a pondělí 16. prosince, kdy k počítači zasednou ti, co si nechávají nakupování poslední chvíli.

Podle Kasa.cz je pondělí obecně dnem, kdy k předvánočním on-line nákupům přistupuje nejvíce zákazníků. Nejvíce objednávek je údajně realizováno kolem deváté hodiny večer.

Portál v pondělí 9.12. zaznamenal z týdne na týden nárůst návštěv o třetinu a nárůst tržeb o polovinu. V meziročním srovnání s loňským vrcholem on-line nákupů evidovala Kasa.cz šestinový pokles návštěv, avšak téměř 10% nárůst tržeb.

Prodeje však rostou již zhruba měsíc, částečně i kvůli intervenci ČNB.

Silnější prodeje začaly opravdu bezprostředně po devalvaci. Zákazníci měli strach ze zdražování, a proto kupovali zboží, jehož pořízení třeba již delší dobu odkládali. Dobře se prodávaly především televizory a notebooky,“ uvedla Andrea Čižmářová, marketingová ředitelka Kasa.cz.

Stejně jako v loňském roce si lidé často vybírají zboží na internetu a následně si je vyzvedávají osobně na prodejnách. Podíl osobních odběrů při nákupech na Kasa.cz se aktuálně pohybuje na 60 %.

Největší zájem je podle Kasa.cz o tablety, chytré mobilní telefony a holicí strojky.

Zdroj: Kasa.cz

Úvodní foto: © 3ddock - Fotolia.com

Komentáře