Dynamics 365 nabídnou modulární strukturu, ceník však zřejmě vybídne k nákupu celé sady

Zřejmě předčasný (a následně rychle stažený) blogový příspěvek jednoho z partnerů Microsoftu naznačil, jak bude vypadat cenová politika chystané cloudové verze řešení Microsoft Dynamics.

Dynamics 365 nabídnou modulární strukturu, ceník však zřejmě vybídne k nákupu celé sadyMicrosoft se chystá uvést na trh Dynamics 365, modulární cloudovou variantu svého ERP a CRM řešení. Zdá se však, že možnost využívání vlastního mixu modulů s sebou přinese také relativně vysokou cenu.

Informace o přibližných cenách se objevily v blogovém příspěvku Encore Business Solutions, partnerské firmy Microsoftu, která text mezitím stáhla. Dostupný už není ani ve webovém archivu.

Microsoft Dynamics 365 představuje nový přístup Microsoftu k licencování a nacenění jeho cloudového a podnikového softwaru. Microsoft sice tvrdí, že Dynamics 365 bude mít zjednodušený ceník, ale na každý nový přístup bývá potřeba si zvyknout,“ uváděl příspěvek.

Zákazníci si budou vybírat mezi dvěma verzemi Dynamics 365 – jedna bude určena velkým podnikům, druhá pak firmám s méně než 250 zaměstnanci. V závislosti na zvolené verzi pak zákazník dostane na výběr z jednotlivých modulů.

V případě verze pro SMB budou k dispozici jen tři moduly – finance, prodej a marketing – zatímco korporátní verze nabídne další možnosti, například projekty, zákaznické služby a další.

Zákazník si bude moci vybrat klidně jen jeden modul, ovšem ty, kteří jich budou chtít více, bude ceník „postrkávat“ směrem k nákupu celých balíčků. Korporátní verze například nabídne ceny jednotlivých modulů od 95 do 190 dolarů měsíčně za jednoho uživatele, zatímco kompletní sada bude stát 210 dolarů.

Verze pro SMB pak nabídne moduly po 40 dolarech měsíčně za jednoho uživatele, ale celá sada bude stát jen o 10 dolarů více. Ceny jsou podle staženého blogového příspěvku pouze přibližné a mohou se lišit v závislosti na trhu, slevách a dalších faktorech.

Někteří analytici, například Frank Scavo ze společnosti Strativa, poukázali na relativně vysoké ceny. Microsoft byl v minulosti ochotný pustit se do cenové války, například se Salesforce, ale pokud výše uvedené ceny budou platit, Dynamics 365 rozhodně nebudou chtít zaujmout nízkou cenou.

Scavo dále ocenil možnost sestavit si moduly podle potřeby, ale zároveň podotkl, že cenová politika nastíněná v blogu bude zákazníka tlačit přesně opačným směrem. I Scavo však dodává, že není známo, jaký vliv budou mít na cenu další faktory, například hromadné licencování, předplatné na více let dopředu a další.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © spiral - Fotolia.com

Komentáře