Dvojitá akvizice, Symantec kupuje Appthority a Javelin Networks

Symantec posiluje ochranu koncových bodů. Společnost koupila poskytovatele zabezpečení pro mobilní aplikace Appthority a firmu Javelin Networks, jež se zaměřuje na pokročilé odolné hrozby.

Dvojitá akvizice, Symantec kupuje Appthority a Javelin NetworksSpolečnost Symantec oznámila hned dva akviziční počiny. Současně kupuje poskytovatele zabezpečení pro mobilní aplikace Appthority a společnost Javelin Networks zaměřující se na pokročilé odolné hrozby (APT).

Díky koupi Appthority budou zákazníci Symanteku moci testovat přítomnost škodlivých prvků v mobilních aplikacích. Zároveň budou mít možnost analyzovat nebezpečné či nežádoucí chování včetně detekce zranitelných míst či rizika ztráty citlivých dat.

Akvizice Appthority navazuje na koupi společnosti Skycure, kterou Symantec získal v červenci loňského roku. Skrze loňskou akvizici Symantec vydal sadu nástrojů SEP Mobile, která bude nyní rozšířena právě o technologie od Appthority.

Skrze Javelin Networks pak bude mít Symantec přístup k pokročilé technologii schopné rozpoznat chybné konfigurace služby Active Directory a pomáhat v prevenci proti zneužití údajů autorizovanými zařizeními a aplikacemi.

Symantec oznámil, že týmy obou společností se stanou součástí jeho divize pro zabezpečení koncových bodů.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: @ yellowj - Fotolia.com

Komentáře