DVB-T2 ověřeno: ČRa testují kompatibilitu televizí s novým standardem vysílání

České Radiokomunikace (ČRa) zahájily testování televizorů a set top boxů kvůli ověření jejich kompatibility s pozemním televizním vysíláním nové generace DVB-T2. Seznam kompatibilních zařízení pomůže neprodávat zajíce v pytli.

DVB-T2 ověřeno: ČRa testují kompatibilitu televizí s novým standardem vysíláníS blížícím se přechodem na DVB-T2 vysílání mohou někteří zákazníci odkládat nákup nového televizoru nebo set-top-boxu z důvodu obav z kompatibility.

Na nový standard digitálního TV vysílání se začne přecházet postupně od roku 2017, odkdy poběží spolu s dosavadním DVB-T poběží současně. Starší (a současný) způsob vysílání bude ukončen mezi roky 2020 a 2021.

Aby České Radiokomunikace snížily obavy z kompatibility s novým standardem DVB-T2 s kodekem HEVC, zahájily testování přijímačů. Otestované a kompatibilní produkty lze označit logem a samolepkou.

První otestované přijímače budou zveřejněny v průběhu září na webu www.dvbt2overeno.cz. ČRa bude seznam průběžně aktualizovat o nová zařízení.

Naším cílem je pomoci výrobcům, prodejcům a především divákům s tím, aby na trhu byl dostatek vhodných přijímačů a bylo jasně patrné, které to jsou,“ uvedl v oznámení ředitel regulace a strategie ČRa Marcel Procházka.

Obdobný certifikační proces nyní probíhá v Německu. Stránka s výsledky testů bude spuštěna v průběhu září a ČRa slibují, že bude uzpůsobena i k zobrazení na mobilních zařízeních.

Zdroj: České Radiokomunikace

Úvodní foto: České Radiokomunikace

Komentáře